Connect with us

ΒΟΛΕΪ

Α1 γυναικών: Οι όμιλοι και το πρόγραμμα της επόμενης σεζόν

Published

on

Ξεκίνησαν οι κληρώσεις των εθνικών πρωταθλημάτων στα γραφεία της ΕΟΠΕ και η πρώτη αφορούσε τον διαχωρισμό των 14 ομάδων της Α1 γυναικών στους δύο ομίλους.

του Δημήτρη Τυχάλα
[email protected]

Από μια πρώτη ματιά ο Β’ όμιλος είναι πιο δυνατός από τον Α’, ωστόσο οι οριστικές εκτιμήσεις θα γίνουν με την ολοκλήρωση των μεταγραφών.

Αναλυτικά οι όμιλοι:
Α’ όμιλος
ΑΟ Θήρας, Παναθηναϊκός, Άρης, Μαρκόπουλο, Ηλυσιακός, Λαμία 2013, Αμαζόνες

Β’ όμιλος
Ολυμπιακός, ΠΑΟΚ, Θέτις, Πανναξιακός, Πορφύρας, Αίας, ΑΕΚ

Το πρόγραμμα των ομίλων:

Α’ όμιλος
1η αγωνιστική 10/11 Οκτωβρίου

Α.Σ. Άρης-Παναθηναϊκός Α.Ο.
Ηλυσιακός Α.Ο.=Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Α.Ο. Λαμίας 2013-Α.Ο. Θήρας
ΡΕΠΟ Α.Ο.Ν. Αμαζόνες

2η αγωνιστική 17/18 Οκτωβρίου
Α.Ο.Ν. Αμαζόνες-Α.Σ. Άρης
Παναθηναϊκός Α.Ο.-Ηλυσιακός Α.Ο.
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil-Α.Ο. Λαμίας 2013
ΡΕΠΟ Α.Ο. Θήρας

3η αγωνιστική 24/25 Οκτωβρίου
Ηλυσιακός Α.Ο.-Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Α.Ο. Λαμίας 2013-Παναθηναϊκός Α.Ο.
Α.Ο. Θήρας-Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
ΡΕΠΟ Α.Σ. Άρης

4η αγωνιστική 31 Οκτωβρίου
Α.Ο.Ν. Αμαζόνες-Α.Ο. Λαμίας 2013
Α.Σ. Άρης-Ηλυσιακός Α.Ο.
Παναθηναϊκός Α.Ο.-Α.Ο. Θήρας
ΡΕΠΟ Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil

5η αγωνιστική 7/8 Νοεμβρίου
Α.Ο. Θήρας-Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Α.Ο. Λαμίας 2013-Α.Σ. Άρης
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil-Παναθηναϊκός Α.Ο.
ΡΕΠΟ Ηλυσιακός Α.Ο.

6η αγωνιστική 11 Νοεμβρίου
Α.Ο.Ν. Αμαζόνες-Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Α.Σ. Άρης-Α.Ο. Θήρας
Ηλυσιακός Α.Ο.-Α.Ο. Λαμίας 2013
ΡΕΠΟ Παναθηναϊκός Α.Ο.

7η αγωνιστική 14/15 Νοεμβρίου
Παναθηναϊκός Α.Ο.-Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil-Α.Σ. Άρης
Α.Ο. Θήρας-Ηλυσιακός Α.Ο.
ΡΕΠΟ Α.Ο. Λαμίας 2013

Β’ όμιλος
1η αγωνιστική 10/11 Οκτωβρίου

Α.Π.Σ. Αίας-Α.Ε.Κ.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας-Π.Α.Ο.Κ.
Α.Σ.Π. Θέτις-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
ΡΕΠΟ Πανναξιακός Α.Ο.Ν.

2η αγωνιστική 17/18 Οκτωβρίου
Πανναξιακός Α.Ο.Ν.-Α.Π.Σ. Αίας
Α.Ε.Κ.-Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Π.Α.Ο.Κ.-Α.Σ.Π. Θέτις
ΡΕΠΟ Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

3η αγωνιστική 24/25 Οκτωβρίου
Α.Ο.Φ. Πορφύρας-Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Α.Σ.Π. Θέτις-Α.Ε.Κ.
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.-Π.Α.Ο.Κ.
ΡΕΠΟ Α.Π.Σ. Αίας

4η αγωνιστική 31 Οκτωβρίου
Πανναξιακός Α.Ο.Ν.-Α.Σ.Π. Θέτις
Α.Π.Σ. Αίας-Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Α.Ε.Κ.-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
ΡΕΠΟ Π.Α.Ο.Κ.

5η αγωνιστική 7/8 Νοεμβρίου
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.-Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Α.Σ.Π. Θέτις-Α.Π.Σ. Αίας
Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ.
ΡΕΠΟ Α.Ο.Φ. Πορφύρας

6η αγωνιστική 11 Νοεμβρίου
Πανναξιακός Α.Ο.Ν.-Π.Α.Ο.Κ.
Α.Π.Σ. Αίας-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Α.Ο.Φ. Πορφύρας-Α.Σ.Π. Θέτις
ΡΕΠΟ Α.Ε.Κ.

7η αγωνιστική 14/15 Νοεμβρίου
Α.Ε.Κ.-Πανναξιακός Α.Ο.Ν.
Π.Α.Ο.Κ.-Α.Π.Σ. Αίας
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.-Α.Ο.Φ. Πορφύρας
ΡΕΠΟ Α.Σ.Π. Θέτις

Δείτε το Live Streaming των κληρώσεων ΕΔΩ.

Advertisement

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες