Connect with us

ΙΣΠΑΝΙΑ 2014

Το πρόγραμμα του μουντομπάσκετ

Published

on

Το Σάββατο ξεκινά το (νέο) παγκόσμιο κύπελλο μπάσκετ στα γήπεδα της Ισπανίας. Η FIBA αποφάσισε να το κάνει πιο ελκυστικό αλλάζοντας τον τίτλο στα πρότυπα του ποδοσφαίρου και από πρωτάθλημα, έγινε κύπελλο. Η Ελλάδα συμμετέχει στο δεύτερο όμιλο και σε περίπτωση πρόκρισης, η πρώτη διασταύρωση στα νοκ άουτ παιχνίδια είναι με τον πρώτο όμιλο.

Το πρόγραμμα της φάσης των ομίλων
1ος όμιλος-Γρανάδα Ισπανία, Σερβία, Βραζιλία, Γαλλία, Αίγυπτος, Ιράν
Σάββατο 30.08
Αίγυπτος-Σερβία 16:30
Γαλλία-Βραζιλία 19:00
Ιράν-Ισπανία 23:00
Κυριακή 31.08
Σερβία-Γαλλία 16:30
Βραζιλία-Ιράν 19:00
Ισπανία-Αίγυπτος 23:00
Δευτέρα 01.09
Ιράν-Σερβία 16:30
Γαλλία-Αίγυπτος 19:00
Βραζιλία-Ισπανία 23:00
Τετάρτη 03.09
Αίγυπτος-Ιράν 16:30
Σερβία-Βραζιλία 19:00
Ισπανία-Γαλλία 23:00
Πέμπτη 04.09
Βραζιλία-Αίγυπτος 16:30
Ιράν-Γαλλία 19:00
Σερβία-Ισπανία 23:00

2ος όμιλος-Σεβίλη Ελλάδα, Αργεντινή, Κροατία, Πουέρτο Ρίκο, Σενεγάλη, Φιλιπίνες
Σάββατο 30.08
Κροατία-Φιλιππίνες 13:30
Πουέρτο Ρίκο-Αργεντινή 18:30
Ελλάδα-Σενεγάλη 21:00
Κυριακή 31.08
Αργεντινή-Κροατία 13:30
Σενεγάλη-Πουέρτο Ρίκο 18:30
Φιλιππίνες-Ελλάδα 21:00
Δευτέρα 01.09
Κροατία-Σενεγάλη 13:30
Αργεντινή-Φιλιππίνες 18:30
Πουέρτο Ρίκο-Ελλάδα 21:00
Τετάρτη 03.09
Φιλιππίνες-Πουέρτο Ρίκο 14:30
Σενεγάλη-Αργεντινή 18:30
Ελλάδα-Κροατία 21:00
Πέμπτη 04.09
Σενεγάλη-Φιλιππίνες 15:00
Κροατία-Πουέρτο Ρίκο 19:00
Αργεντινή-Ελλάδα 23:00

3ος όμιλος Μπιλμπάο ΗΠΑ, Τουρκία, Ουκρανία, Φινλανδία, Νέα Ζηλανδία, Δομινικανή Δημοκρατία
Σάββατο 30.08
Ουκρανία-Δομινικανή Δημοκρατία 13:30
Νέα Ζηλανδία-Τουρκία 17:00
ΗΠΑ-Φινλανδία 21:30
Κυριακή 31.08
Δομινικανή Δημοκρατία-Νέα Ζηλανδία 13:30
Φινλανδία-Ουκρανία 17:00
Τουρκία-ΗΠΑ 21:30
Τρίτη 02.09
Ουκρανία-Τουρκία 16:00
ΗΠΑ-Νέα Ζηλανδία 18:30
Φινλανδία-Δομινικανή Δημοκρατία 22:30
Τετάρτη 03.09
Νέα Ζηλανδία – Ουκρανία 16:00
Τουρκία – Φινλανδία 18:30
Δομινικανή Δημοκρατία-ΗΠΑ 22:30
Πέμπτη 04.09
Φινλανδία-Νέα Ζηλανδία 16:00
Ουκρανία-ΗΠΑ 18:30
Τουρκία-Δομινικανή Δημοκρατία 21:30

4ος όμιλος Γκραν Κανάρια Λιθουανία, Αυστραλία, Σλοβενία, Αγκόλα, Μεξικό, Νότια Κορέα
Σάββατο 30.08
Αγκόλα-Νότια Κορέα 13:30
Αυστραλία-Σλοβενία 17:30
Μεξικό-Λιθουανία 20:00
Κυριακή 31.08
Νότια Κορέα-Αυστραλία 13:30
Σλοβενία-Μεξικό 17:30
Λιθουανία-Αγκόλα 20:00
Τρίτη 02.09
Αγκόλα-Μεξικό 13:30
Αυστραλία-Λιθουανία 17:30
Νότια Κορέα-Σλοβενία 20:00
Τετάρτη 03.09
Μεξικό-Αυστραλία 13:30
Σλοβενία-Αγκόλα 17:30
Λιθουανία- Νότια Κορέα 22:00
Πέμπτη 04.09
Αυστραλία-Αγκόλα 13:30
Κορέα-Μεξικό 17:30
Λιθουανία-Σλοβενία 20:00

Φάση των «16»
Σάββατο 06.09
(61) Τρίτος 3ου ομίλου-Δεύτερος 4ου ομίλου
(62) Πρώτος 4ου ομίλου-Τέταρτος 3ου ομίλου
(63) Τρίτος 1ου ομίλου-Δεύτερος 2ου ομίλου
(64) Πρώτος 2ου ομίλου-Τέταρτος 1ου ομίλου
Κυριακή 07.09
(65) Τέταρτος 4ου ομίλου-Πρώτος 3ου ομίλου
(66) Δεύτερος 3ου ομίλου-Τρίτος 4ου ομίλου
(67) Τέταρτος 1ου ομίλου-Πρώτος 2ου ομίλου
(68) Δεύτερος 1ου ομίλου-Τρίτος 2ου ομίλου

Προημιτελική φάση
Τρίτη 09.09
(69) Νικητής 61-Νικητής 62
(70) Νικητής 65-Νικητής 66
Τετάρτη 10.09
(71) Νικητής 63-Νικητής 64
(72) Νικητής 67-Νικητής 68

Ημιτελική φάση
Πέμπτη 11.09
(73) Νικητής 69-Νικητής 70 21:00
Παρασκευή 12.09
(74) Νικητής 71-Νικητής 72 23:00

Μικρός τελικός
Σάββατο 13.09
Ηττημένος 73-Ηττημένος 74 19:00

Τελικός
Κυριακή 14.09
Νικητής 73-Νικητής 74 22:00

Advertisement
Advertisement

Advertisement

EDITORIAL

Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες