Connect with us

ΤΕΝΙΣ

Προκρίθηκε ο Τσίλιτς

Published

on

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο Κρέμλιν Καπ της Μόσχας ο 26χρονος Κροάτης Μάριν Τσίλιτς, ενώ με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους σε Στοκχόλμη και Βιέννη τα μεγάλα ονόματα των ταμπλό.

του Νίκου Κούδα
[email protected]
follow me @nkoudas

Ο φετινός κατακτητής του αμερικανικού όπεν κέρδισε με 2-1 σετ τον Ρώσο Εβγκένι Ντόνσκοϊ (6-3, 3-6, 6-3), παίρνοντας έτσι το εισιτήριο για τα προημιτελικά της διοργάνωσης, μαζί με τους Ισπανούς Τόμι Ρομπρέδο και Ρομπέρτο Μπαουτίστα Αγκούτ, που προκρίθηκαν εύκολα κόντρα στους Πέτζα Κρστιν και Σαμ Γκροθ αντίστοιχα.

Κρέμλιν Καπ Μόσχας
Τα σημερινά αποτελέσματα
Άνδρες
Τόμι Ρομπρέδο – Πέτζα Κρστιν 7-6(6), 6-4
Μιχαΐλ Γιούζνι – Βίκτορ Μπαλούντα 6-3, 6-4
Μάριν Τσίλιτς – Εβγκένι Ντόνσκοϊ 6-3, 3-6, 6-3
Ρομπέρτο Μπαουτίστα Αγκούτ – Σαμ Γκροθ 7-6(5), 7-6(4)
Αντρέας Σέπι – Ιβάν Ντόντιγκ 7-5, 7-6(3)

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (16.10)
Άνδρες
Μίλος Ράονιτς – Ρικάρντας Μπεράνκις
Μιχαΐλ Γιούζνι – Χουάν Μονακό
Μιχαΐλ Κουκούσκιν – Φάμπιο Φονίνι
Έρνεστς Γκουλμπίς – Ντανιέλ Χιμένο-Τραβέρ
Τόμι Ρομπρέδο – Φίλιπ Κραΐνοβιτς

Γυναίκες
Αλεξάντρα Κρούνιτς – Τσβετάνα Πιρόνκοβα
Άλισον Ρίσκε – Αναστάσια Παβλιουτσένκοβα
Ντομίνικα Τσιμπούλκοβα – Βιτάλια Ντιατσένκο
Κατερίνα Σινιάκοβα – Κριστίνα Μλαντένοβιτς

ΙΦ Όπεν Στοκχόλμης
Τα σημερινά αποτελέσματα
Τζακ Σοκ – Αντρέι Γκολούμπεφ 6-1, 4-6, 6-0
Μπέρναρντ Τόμιτς – Κέβιν Άντερσον 7-6(4), 6-4
Φερνάρντο Βερντάσκο – Γιάρκο Νιέμινεν 6-3, 6-4
Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ – Τεϊμουράζ Γκαμπασβίλι 7-5, 7-6(4)
Ντάστιν Μπράουν – Κρίστιαν Λίντελ 6-4, 7-6(3)
Πιέρ-Ουγκέ Χέρμπερτ – Πάμπλο Καρένο Μπούστα 7-6(3), 6-4

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (16.10)
Πιέρ-Ουγκέ Χέρμπερτ – Μάριους Κοπίλ
Ζερεμί Σαρντί – Τζακ Σοκ
Τόμας Μπέρντιχ – Ντάστιν Μπράουν
Αλεξάντρ Ντολγκοπόλοφ – Αντριάν Μαναρίνο
Ματίας Μπάτσινγκερ – Λεονάρντο Μάγιερ

Έρστε Μπανκ Όπεν Βιέννης
Τα σημερινά αποτελέσματα
Τομπίας Κάμκε – Σιμόνε Μπολέλι 3-6, 6-3, 6-4
Λούκας Ρόσολ – Λούκας Λάτσκο 6-2, 6-4
Ίβο Κάρλοβιτς – Γιούργκεν Μέλτσερ 6-4, 7-6(1)
Φίλιπ Κόλσραϊμπερ – Κάρλος Μπερλόκ 3-6, 6-1, 6-4
Σέργκεϊ Στακόβσκι – Μίλοσλαβ Μετσίρ 6-2, 4-6, 6-3

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (16.10)
Μπέντζαμιν Μπέκερ – Ρόμπιν Χάασε
Τόμας Μπελούτσι – Φελιτσιάνο Λόπεθ
Νταβίντ Φερέρ – Τομπίας Κάμκε
Βάσεκ Πόσπισιλ – Άντι Μάρεϊ
Λούκας Ρόσολ – Βίκτορ Τροΐκι
Ζαν-Λενάρντ Στρουφ – Σέργκεϊ Στακόβσκι

Advertisement

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες