Βόλεϊ λιγκ, Μίλων-Φίλιππος 3-0: Πήρε το πλεονέκτημα

Ένα σετ άντεξε ουσιαστικά ο Φίλιππος Βέροιας στη Νέα Σμύρνη και σε συνδυασμό με το 3-2 του πρώτου αγώνα ο ΑΟΝΣ Μίλων πήρε το πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας.

Με την ομάδα της Βέροιας να έχει χτυπηθεί από τον κορωνοϊό και να επιστρέφει την περασμένη Κυριακή, αλλά την Τετάρτη να έχει νέα κρούσματα, όλο το ματς ήταν το πρώτο σετ.

Εκεί το 17-13 των γηπεδούχων έγινε 17-18, αλλά ο Μίλων πήρε την αλλαγή, οι παίκτες του έβαλαν στο σημάδι τον Στουζίνσκι στην υποδοχή και το σκορ πήγε στο 21-18, χωρίς ποτέ η ομάδα της Βέροιας να μπορέσει να επιστρέψει…

Τα σετ: 3-0 (25-21, 25-16, 25-17).