ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Ευρωπαϊκός αποκλεισμός για τη Δράμα

H Δράμα δεν τα κατάφερε στην Σταυρούπολη της Ρωσίας, αφού ηττήθηκε από τη Βίκτορ με 41-30 και αποκλείστηκε από την συνέχεια του ευρωπαϊκού κυπέλλου.

Η Βίκτορ από τα πρώτα λεπτά επέβαλε τον ρυθμό της στο παιχνίδι και πήρε απόσταση ασφαλείας (4-1, 5′ λεπτό), με την ρωσική ομάδα να προηγείται με έξι τέρματα στο τέλος του ημιχρόνου (21-15). Παρά την προσπάθεια της Δράμας, η Βίκτορ συνέχισε να διευρύνει το προβάδισμα του στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε με 41-30.
Υπενθυμίζουμε ότι η ρωσική ομάδα είχε νικήσει στο πρώτο παιχνίδι στην Ελλάδα με 41-39 και οπότε πήρε την πρόκριση και με την δεύτερη νίκη της, για την επόμενη φάση.
Πεντάλεπτα: 4-1, 7-5, 11-8, 14-11, 18-12, 21-15, 24-18, 27-21, 30-24, 35-26, 38-29, 41-30
Βίκτορ :Λαρίν 7, Καρίμποφ 6, Ιλτίνσκι 6, Κοχούρα 3, Κομπζί 2, Πασένοφ 6, Αφιτούλιν 2, Κριβένκο 3, Πιεχόφτσκι 1, Βράχεβιτς 3, Χαριτόνοφ 1
Δράμα: Τόσκας 8, Νίκολιτς 6, Παπαδόπουλος 3, Μπουγκαρίνοβιτς 3, Πολύδωρος 3, Τορνικίδης 2, Σίνα 2, Χαϊτίδης 1