ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Χάντμπολ πρεμιέρ: Επιστροφή στις νίκες για τη Δράμα

Μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ που ήταν η πρώτη για το πρωτάθλημα της χάντμπολ πρεμιέρ, η Δράμα επέστρεψε στις νίκης στην 5η αγωνιστική.

Επικράτησε εντός έδρας επί του Ζαφειράκη Νάουσας 28-21. Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τον Ζαφειράκη Νάουσας να προηγείται με δύο γκολ στο τέλος του ημιχρόνου (15-13). Η Δράμα πάτησε το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και έκανε ανατροπή στο 45′ λεπτό. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν και διεύρυναν το προβάδισμα και νίκησαν με 28-21
_εντάλεπτα: 0-2, 1-4, 6-6, 9-9, 10-12, 13-15 (ημχ), 14-16, 17-17, 20-18, 24-20, 24-20, 28-21.
Δράμα (Βαλαβάνης): Τοζακίδης, Παπάζογλου, Καφαντάρης, Μπουγκαρίνοβιτς 2, Νίκολιτς 8, Χαϊτίδης 4, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 2, Τορνικίδης 3, Τόσκας 3, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Κουρτίδης, Παπαδόπουλος 3, Σίνα 3.
Ζαφειράκης (Δεληγιάννης): Κανιζάι 6, Πίτος, Θεοδωρόπουλος 8, Δασκαλόπουλος, Γαλίτης, Μπόλας 3, Πινακούδης, ΛεΠεγιέ, Διδασκάλου, Τσάτσας 1, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Ρότζιος 2, Τσαγκεράς 1, Καραμπέλκος.
Δίλεπτα: 4-7. Πέναλτι: 0/0 – 4/4