ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Χάντμπολ πρεμιέρ: Στα πλέι οφ ο Δούκας

Ο ΑΣΕ Δούκας επικράτησε εκτός έδρας του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας με 31-27 για την 10 αγωνιστική της χάντμπολ πρεμιέρ και εξασφάλισε μια από τις τέσσερις θέσεις του νοτίου ομίλου που οδηγούν στα πλέι οφ.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τον ΑΣΕ Δούκα να έχει προβάδισμα τριών γκολ στο τέλος του ημιχρόνου (17-14). Οι φιλοξενούμενοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους και στο δεύτερο ημίχρονο και πήραν την εκτός έδρας νίκη με 31-27. Ο ΑΣΕ Δούκας ανέβηκε στους έντεκα πόντους και στο 4-3-2, ενώ ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας παρέμεινε στους τέσσερις πόντους και στο 1-2-5.
Πεντάλεπτα: 2-3, 4-4, 6-7, 9-10, 10-12, 14-17 (Ημχ) 17-19,18-22, 20-24, 23-26, 26-29, 27-31
Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας: Αϊβαλιώτης 3,  Συγγάρης 1, Βασιλείου-Τσάφος 1, Χαντέλης 4, Μπούτος 7,  Λιόλιος 5, Χάλαρης 6,
Δούκας: Μαρκατάτος 3, Παγιατής 1, Τσιγαρίδας 4, Κοβάνης 1, Γερουλάνος 10, Πάνου 2, Janca 1, Αποστολίδης 1,Στεφανίτσης 8
Δίλεπτα: 8/7 Πέναλτι: 1/3, 5/6