Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

Το πρόγραμμα του ευρωπαϊκού

Published

on

Την Τρίτη ξεκινά στη Ζυρίχη to 22ο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου και οι αγώνες θα ολοκληρωθούν την Κυριακή. Αυτό είναι το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων και των ελληνικών συμμετοχών.

Τρίτη 12 Αυγούστου
11:04 100μ., δέκαθλο
11:07 Σφαιροβολία (προκριματικός) ανδρών
11:30 Άλμα επί κοντώ (προκριματικός) γυναικών-Κατερίνα Στεφανίδη, Νικόλ Κυριακοπούλου
11:34 1.500μ. (προκριματικός) γυναικών
11:50 Ακοντισμός (προκριματικός, 1ο γκρουπ) γυναικών
12:07 400μ. εμπόδια (προκριματικός) ανδρών
12:35 Μήκος, δέκαθλο
12:40 100μ. (προκριματικός) γυναικών-Γωγώ Κοκλώνη, Μαρία Γάτου
13:16 Ακοντισμός (προκριματικός, 2ο γκρουπ) γυναικών
13:23 3.000 μ. στιπλ (προκριματικός) ανδρών
13:50 400μ. (προκριματικός) ανδρών
14:05 Σφαιροβολία, δέκαθλο
14:12 Τριπλούν (προκριματικός) ανδρών-Δημήτρης Τσιάμης
14:32 100μ. εμπόδια (προκριματικός) γυναικών-Ελισάβετ Πεσιρίδου
16:15 Δισκοβολία (προκριματικός, 1ο γκρουπ) ανδρών-Γιώργος Τρέμος
16:20 Ύψος, δέκαθλο
19:00 400μ. (προκριματικός) γυναικών
19:32 100μ. (προκριματικός) ανδρών-Μάκης Στεργιούλης
19:45 Δισκοβολία (προκριματικός, 2ο γκρουπ)-Γιώργος Τρέμος (δεν έχει καθοριστεί σε ποιο γκρουπ θα είναι)
20:12 800μ. (προκριματικός) ανδρών
20:34 Σφαιροβολία, τελικός ανδρών
20:52 400μ., δέκαθλο
21:10 Μήκος (προκριματικός) γυναικών-Ευθυμία Κολοκυθά
21:20 10.000μ., τελικός γυναικών-Αναστασία Καρακατσάνη
21:56 100μ. εμπόδια (ημιτελικός) γυναικών

Τετάρτη 13 Αυγούστου
10:20 20.000μ. βάδην, τελικός ανδρών-Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ
11:05 110μ. εμπόδια, δέκαθλο
11:07 Ύψος (προκριματικός) ανδρών-Κώστας Μπανιώτης, Αντώνης Μάστορας
11:50 Δισκοβολία, δέκαθλο 1ο γκρουπ
11:55 400μ. εμπόδια (προκριματικός) γυναικών
12:40 110μ. εμπόδια (προκριματικός) ανδρών-Κώστας Δουβαλίδης
13:03 Δισκοβολία, δέκαθλο 2ο γκρουπ
13:20 800μ. (προκριματικός) γυναικών
14:15 Σφυροβολία (προκριματικός, 1ο γκρουπ) γυναικών
14:40 Επί κοντώ, δέκαθλο
14:35 Σφυροβολία (προκριματικός, 2ο γκρουπ) γυναικών
18:55 Ακοντισμός, δέκαθλο 1ο γκρουπ
19:05 400μ. εμπόδια (ημιτελικός) ανδρών
19:20 100μ. (ημιτελικός) γυναικών
19:30 Τριπλούν (προκριματικός) γυναικών
19:45 400μ. (ημιτελικός) ανδρών
20:06 400μ. (ημιτελικός) γυναικών
20:10 Ακοντισμός, δέκαθλο 2ο γκρουπ
20:25 100μ. (ημιτελικός) ανδρών
20:51 10.000μ., τελικός ανδρών
21:00 Μήκος, τελικός γυναικών
21:25 100μ., τελικός γυναικών
21:35 Δισκοβολία, τελικός ανδρών
21:37 1.500μ., δέκαθλο
22:08 800μ. (ημιτελικός) ανδρών
22:34 100μ. εμπόδια, τελικός γυναικών
21:50 100μ., τελικός ανδρών

Πέμπτη 14 Αυγούστου
10:10 20.000μ. βάδην, τελικός γυναικών-Δέσποινα Ζαπουνίδου, Αντιγόνη Ντρισμπιώτη
11:05 100μ. εμπόδια, έπταθλο
11:07 Σφυροβολία (προκριματικός, 1ο γκρουπ) ανδρών
11:15 Επί κοντώ (προριματικός) ανδρών-Κώστας Φιλιππίδης, Δημήτρης Πατσουκάκης
11:50 200μ. (προκριματικός) γυναικών-Μαρία Μπελιμπασάκη, Ανδριάνα Φέρρα
12:25 200μ. (προκριματικός) ανδρών-Λυκούργος Τσάκωνας
12:32 Σφυροβολία (προκριματικός) ανδρών
13:05 Ύψος, έπταθλο
13:08 5.000μ. (προκριματικός) γυναικών
18:30 Ακοντισμός (προκριματικός, 1ο γκρουπ) ανδρών-Σπύρος Λεμπέσης
19:10 400μ. εμπόδια (ημιτελικός) γυναικών
19:38 800μ. (ημιτελικός) γυναικών
19:45 Ακοντισμός (προκριματικός, 2ο γκρουπ)-Σπύρος Λεμπέσης (δεν έχει καθοριστεί σε ποιο γκρουπ θα αγωνιστεί)
20:15 110μ. εμπόδια (ημιτελικό) ανδρών
20:19 Επί κοντώ, τελικός γυναικών
20:45 200μ. (ημιτελικός) γυναικών
20:50 Σφαιροβολία, έπταθλο
21:10 Τριπλούν, τελικός ανδρών
21:15 200μ. (ημιτελικός) ανδρών
21:40 Ακοντισμός, τελικός γυναικών
21:45 3.000μ. στιπλ, τελικός ανδρών
22:15 200μ., έπταθλο
22:50 110μ. εμπόδια, τελικός ανδρών

Παρασκευή 15 Αυγούστου
10:00 50.000μ. βάδην, τελικός ανδρών-Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ
11:04 Δισκοβολία (προκριματικός, 1ο γκρουπ)-Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου
11:15 5.000μ. (προκριματικός) ανδρών
11:35 Ύψος (προκριματικός) γυναικών
12:13 3.000μ. στιπλ (προκριματικός) γυναικών
12:30 Δισκοβολία (προκριματικός, 2ο γκρουπ) γυναικών-Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου(δεν έχει καθοριστεί σε ποιο γκρουπ θα αγωνιστεί)
12:40 Μήκος, έπταθλο
12:55 1.500μ. (προκριματικός) ανδρών
19:04 Ακοντισμός, έπταθλο
19:50 400μ., τελικός ανδρών
20:10 400μ. τελικός γυναικών
20:15 Ακοντισμός, έπταθλο
20:25 1.500μ., τελικός γυναικών
20:30 Μήκος (προκριματικός) ανδρών-Λούης Τσάτουμας, Γιώργος Τσάκωνας, Νίκος Ξενικάκης
20:46 Ύψος, τελικός ανδρών
20:55 800μ., τελικός ανδρών
21:25 200μ., τελικός γυναικών
21:40 Σφυροβολία, τελικός γυναικών
21:52 400μ. εμπόδια, τελικός ανδρών
22:15 800μ., έπταθλο
22:49 200μ., τελικός ανδρών

Σάββατο 16 Αυγούστου
10:00 Μαραθώνιος, τελικός γυναικών
16:00 Σφυροβολία, τελικός ανδρών
16:03 Επί κοντώ, τελικός ανδρών
16:10 4Χ100μ. (προκριματικός) γυναικών-Κοκλώνη, Γάτου, Φέρρα, Μπελιμπασάκη
16:35 4Χ100μ. (προκριματικός) γυναικών
17:05 800μ., τελικός γυναικών
17:20 4Χ400μ. (προκριματικός) γυναικών
17:40 Τριπλούν, τελικός γυναικών
17:45 Δισκοβολία, τελικός γυναικών
17:48 4Χ400μ. (προκριματικός) ανδρών
18:15 400μ. εμπόδια, τελικός γυναικών
18:40 5.000μ., τελικός γυναικών

Κυριακή 17 Αυγούστου
10:00 Μαραθώνιος, τελικός ανδρών
16:00 Σφαιροβολία, τελικός γυναικών
16:05 1.500μ., τελικός ανδρών
16:15 Ύψος, τελικός γυναικών
16:22 4Χ400μ., τελικός γυναικών
16:42 4Χ400μ., τελικός ανδρών
16:56 Μήκος, τελικός ανδρών
17:08 3.000μ. στιπλ, τελικός γυναικών
17:11 Ακοντισμός, τελικός ανδρών
17:30 5.000μ., τελικός ανδρών
18:05 4Χ100μ., τελικός ανδρών
18:22 4Χ100μ., τελικός γυναικών

EDITORIAL

Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες