130 αθλητές και αθλήτριες στο σχεδιασμό του 2017

Ανακοινώθηκε από την Εθνική Αθλητική Ομοσπονδία, η εγκύκλιος κριτηρίων ένταξης στις ομάδες σχεδιασμού για το έτος 2017, η οποία εγκρίθηκε στο τελευταίο ΔΣ. Στην λίστα που συμπεριλαμβάνεται στη σχετική εγκύκλιο, βρίσκονται συνολικά τα ονόματα 130 αθλητών και αθλητριών από 13 διαφορετικά αθλήματα.

Η λίστα ανά άθλημα, σύμφωνα με τα κριτήρια ένταξης στις ομάδες σχεδιασμού είναι η εξής:
Αντισφαίριση με αμαξίδιο
1. Στέφανος Διαμαντής, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
2. Γιώργος Λαζαρίδης, ΑΣ ΑμεΑ ΔΙΑΦΟΡΟΖΩ
3. Επαμεινώνδας Σταμάτης, ΑΣ ΑμεΑ ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

Άρση βαρών σε πάγκο
1. Νικόλαος Γκουντάνης, ΝΑΣ ΑμεΑ ΑΧΑΪΑΣ
2. Κωνσταντίνος Δήμου, ΑΣΚΑ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ
3. Πασχάλης Κουλούμογλου, ΑΣ ΑμεΑ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ 1994
4. Παύλος Μάμαλος, ΑΣ ΑμεΑ ΑETOI ΑΘΗΝΑΣ
5. Δημήτριος Μπακοχρήστος, ΑΟ ΑμεΑ ΑΚΜΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
6. Αναστάσιος Μπάος, ΑΟ ΑμεΑ ΑΚΜΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
7. Γκρέμισλαβ Μωυσιάδης, ΑΣ ΑμεΑ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ 1994
8. Βασίλης Τερζητάνος, ΑΣ ΑμεΑ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ 1994

Επιτραπέζια αντισφαίριση
1. Παναγιώτης Αγγελούδης, ΑΣ ΑμεΑ ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΑΤΡΑΣ
2. Παναγιώτης Ιωάννου, ΑΣ ΑμεΑ ΚΟΤΙΝΟΣ
3. Νικόλαος Καπλάνης, ΠΑΣΚΑ
4. Θωμάς Καραγιάννης, ΑΣ ΑΠΠΕΑ ΕΝ ΣΩΜΑΤΙ ΥΓΙΕΙ
5. Ελευθέριος Μαυρής, ΑΣ ΑμεΑ ΤΡΙΠΤΟΛΕΜΟΣ
6. Γεώργιος Μουχθής, ΠΑΣΚΑ
7. Χρήστος Στάμου, ΑΣ ΑμεΑ ΤΡΙΠΤΟΛΕΜΟΣ
8. Λάζαρος Τέλογλου, ΠΑΣΚΑ
9. Παντελής Χαρακλιάς, ΠΑΣΚΑ
10. Μάριος Χατζηκυριάκος, ΠΑΣΚΑ

Κολύμβηση
1. Χρυσούλα Αντωνιάδου, ΑΣ ΑμεΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
2. Μαρία Καλπακίδου, ΑΣ ΑμεΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
3. Γιώργος Καπελλάκης, ΑΣ ΑμεΑ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ
4. Κωνσταντίνος Καραούζας, ΑΣ ΑμεΑ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ
5. Δημήτρης Καρυπίδης, ΑΣ ΑμεΑ ΗΡΟΔΙΚΟΣ
6. Γιάννης Κωστάκης, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
7. Γεράσιμος Λιγνός, ΑΣ ΑμεΑ ΦΙΛΟΞΕΝΟΣ
8. Αριστείδης Μακροδημήτρης, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
9. Δημοσθένης Μιχαλεντζάκης, ΑΣ ΑμεΑ ΗΡΟΔΙΚΟΣ
10. Σεμιχά Ριζάογλου, ΑΣ ΑμεΑ ΗΡΟΔΙΚΟΣ
11. Αλεξάνδρα-Άλκηστις Σταματοπούλου-Γκιάτη, ΝΑΣ ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
12. Γιώργος Σφαλτός, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
13. Χαράλαμπος Ταϊγανίδης, ΑΣ ΑμεΑ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ
14. Χρήστος Αλέξανδρος Ταμπαξής, ΠΑΣΚΑ
15. Αντώνης Τσαπατάκης, ΑΣ ΑμεΑ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ
16. Βασίλης, Τσαγκάρης ΑΣ ΑμεΑ ΗΡΟΔΙΚΟΣ
17. Μαρία Τσάκωνα, ΠΑΣΥΠΚΑ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
18. Παναγιώτης Χριστάκης, ΑΣ ΑμεΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Μπότσια
1. Λαμπρινή Βασιλείου, ΑΣ ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
2. Νίκο Βασίλη, ΝΑΣ ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
3. Μαρίνος Γωνιάς, ΝΑΣ ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
4. Πηνελόπη Καραμπεΐδου, ΑΣ ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
5. Μανώλης Κοκονός, ΑΣ ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
6. Χρήστος Κυπριώτης, ΝΑΣ ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
7. Δημήτρης Κυριακίδης, ΝΑΣ ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
8. Αλκιβιάδης Λέκκας, ΑΣ ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
9. Κώστας Μασούρας, ΑΣ ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
10. Χρυσή Μόρφη-Μέτζου, ΑΣ ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
11. Άννα Ντέντα, ΑΣ ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
12. Αλέξανδρος Παπαδάκης, ΑΣ ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
13. Γρηγόρης Πολυχρονίδης, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
14. Παναγιώτης-Προκόπιος Σουλάνης, ΑΣ ΑμεΑ ΑΓΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
15. Σόνια Τσακίρη, ΝΑΣ ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
16. Βασίλης Ψαθάς, ΑΣ ΑμεΑ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ

Ξιφασκια με αμαξίδιο
1. Ηλίας Αρκουδέας, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
2. Ευθυμία Βλάμη, ΠΑΣΥΠΚΑ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
3. Αντώνης Βούλγαρης, ΑΣ ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
4. Αδαμαντία-Στυλιανή Ζαχαριάδη, ΠΑΣΥΠΚΑ «ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
5. Καλλιόπη Λουφάκη, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
6. Βασίλειος Ντούνης, ΑΣ ΑμεΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ
7. Γεράσιμος Πυλαρινός-Μαρκαντωνάτος, ΠΑΣΥΠΚΑ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
8. Στυλιανός Σουλιώτης, ΠΑΣΚΑ
9. Παναγιώτης Τριανταφύλλου, ΑΣΚΑ ΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ

Παρά κανόε
1. Ετεοκλής Παύλου, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
2. Ελένη Πρελορέντζου, ΑΣ ΑμεΑ VICTOR ARTANT – NIKH

Ποδηλασία δρόμου
1. Αδαμαντία Χαλκιαδάκη και Αργυρώ Μηλάκη, ΑΣ ΑμεΑ ΤΑΛΩΣ
2. Παρασκευή Καντζά και Βασιλική Βούτζαλη, ΑΣΤ ΉΦΑΙΣΤΟΣ
3. Νικόλαος Παπαγγελής, ΑΣ ΑμεΑ ΚΑΣΤΕΛΛΑΝΟΙ
4. Κατερίνα Κονιδάρη, ΑΣ ΑμεΑ ΙΩΝΑΣ

Ποδηλασία πίστας
1. Ελένη Καλατζή και Αργυρώ Μηλάκη, ΑΣ ΑμεΑ ΤΑΛΩΣ
2. Νικόλαος Παπαγγελής, ΑΣ ΑμεΑ ΚΑΣΤΕΛΛΑΝΟΙ

Σκοποβολή
1. Σωτήρης Γαλογαύρος, ΑΣ ΑμεΑ ΤΡΙΠΤΟΛΕΜΟΣ
2. Ελένη Ζαμπούρα, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
3. Ευάγγελος Κακοσαίος, ΑΣ ΑμεΑ ΤΡΙΠΤΟΛΕΜΟΣ

Στίβος
1. Δημήτρης Αξιώτης, ΑΣ ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
2. Γεώργιος Βαγιαννόπουλος, ΑΣ ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
3. Κωνσταντίν Βέλτση, ΑΣ ΑμεΑ ΗΡΟΔΙΚΟΣ
4. Δέσποινα Βουδουρίδου, ΑΣ ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
5. Αθανάσιος Γκαβέλας, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
6. Νικόλαος Γονιός, ΑΣ ΑμεΑ ΗΡΟΔΙΚΟΣ
7. Δημήτριος Ζησίδης, ΑΣ ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
8. Ιωάννης Καλαϊτζής, ΑΣ ΑμεΑ ΕΛΠΙΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
9. Κωνσταντίνος Καμάρας, ΠΑΣΚΑ
10. Ευάγγελος Καναβός, ΑΣ ΑμεΑ ΔΟΞΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΘΡΑΚΗΣ
11. Χρήστος Καπέλλας, ΑΣ ΑμεΑ ΕΙΔΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
12. Ιωάννης Κατράνας, ΑΣ ΑμεΑ ΕΛΠΙΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
13. Δήμητρα Κοροκίδα, ΠΑΣΚΑ
14. Χρήστος Κουτούλιας, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
15. Βαλασία Κυργιοβανάκη , ΑΣ ΑμεΑ ΕΛΠΙΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
16. Αθανάσιος Κωνσταντινίδης, ΑΣ ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
17. Ανθή Λιάγκου, ΑΟ ΑμεΑ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
18. Ζωή Μαντούδη, ΑΣ ΑμεΑ ΕΛΠΙΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
19. Ηλίας Ναλμπάντης, ΣΠΕ Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
20. Ευστράτιος Νικολαΐδης, ΑΣ ΑμεΑ ΕΛΠΙΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
21. Κωνσταντίνος Πασσάς, ΝΑΣ ΑμεΑ ΤΥΡΤΑΙΟΣ
22. Αναστάσιος Πετρόπουλος, ΠΑΣΚΑ
23. Ιωάννης Πρώτος, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
24. Ιωάννης Σεβδικαλής, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
25. Μιχάλης Σεΐτης, ΑΣ ΑμεΑ ΑΕΤΟΙ ΑΘΗΝΑΣ
26. Δημήτριος Σενικίδης, ΑΣ ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
27. Στυλιανή Σμαραγδή, ΑΣ ΑμεΑ ΕΛΠΙΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
28. Λεόντιος Στεφανίδης, ΑΣ ΑμεΑ ΛΑΖΑΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ Ο ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ
29. Μανώλης Στεφανουδάκης, ΑΣ ΑμεΑ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ
30. Αναστασία Τριανταφυλλίδου, ΑΣΠΕ Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
31. Σε Ζον Φερνάντες, ΠΑΣΥΠΚΑ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ

Τζούντο
1. Εμμανουέλλα Μασούρου, ΑΣ ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
2. Γεώργιος Μήτσης, ΑΟ ΑμεΑ ΠΥΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
3. Θεόκλητος Παπαχρήστος, ΑΕΤ ΠΥΡΣΟΣ
4. Θεοδώρα Πασχαλίδου, ΑΕΤ ΠΥΡΣΟΣ

Τοξοβολία
1. Δωροθέα Ποιμενίδου, ΑΣ ΑμεΑ ΔΟΞΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΘΡΑΚΗΣ
2. Ρωμαίος Ρουμελιώτης, ΑΣ ΑμεΑ ΔΟΞΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΘΡΑΚΗΣ

Γκόλμπολ ανδρών
1. Μιχάλης Αλεξίου, ΑΣΤ ΌΜΗΡΟΣ
2. Αντώνης Καραμήτσος, ΑΣ ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
3. Χαράλαμπος Κορδάκης, ΑΣΤ ΗΦΑΙΣΤΟΣ
4. Αντριάνο Μπεζιάνι, ΑΣ ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
5. Δημήτριος Παλιαλέξης, ΑΣ ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
6. Γιάννης Σκουρμπούτης, ΑΣ ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
7. Γρηγόρης Τάτσης, ΑΣ ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
8. Αθανάσιος Χατζηπάντου, ΑΣΤ ΌΜΗΡΟΣ

Γκολμπολ γυναικών
1. Βασιλική Αγκό, ΑΕΤ ΠΥΡΣΟΣ
2. Κωνσταντίνα Δρίβα, ΑΣΤ ΌΜΗΡΟΣ
3. Κατερίνα Λορέντζου, ΑΣΤ ΌΜΗΡΟΣ
4. Κατερίνα Μαρκαντωνάκη, ΑΣ ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
5. Παρασκευή Νάκα, ΑΣΤ ΌΜΗΡΟΣ
6. Ανδριάνα Σαμοΐλη, ΑΣ ΑμεΑ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
7. Εύη Σταμάτη, ΑΣΤ ΌΜΗΡΟΣ
8. Μαρία Τζάλλα, ΑΣΤ ΗΦΑΙΣΤΟΣ
9. Ελένη Χαλκιαδάκη, ΑΣΤ ΌΜΗΡΟΣ

Ποδόσφαιρο τυφλών 5×5
Οι αθλητές θα οριστούν μετά την εισήγηση του ομοσπονδιακού προπονητή.

Σε εκκρεμότητα είναι η καλαθοσφαίριση ΝΑ και η πετοσφαίριση καθιστών. Τα κριτήρια των χειμερινών αθλημάτων και των αθλημάτων που είναι σε πρόγραμμα ανάπτυξης (παρα-Τρίαθλο, παρα-Badminton, παρα Taekwondo), θα εξεταστούν σε μετέπειτα στάδιο.

Tags

WH7-banner
azsports_logo-1
ZoiPlagiosSF