600 συμμετοχές στο γύρο Λάρισας

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο ποδηλατικός γύρος Λάρισας στον οποίο συμμετείχαν 600 αθλητές και αθλήτριες με διοργανωτή τον Ποδηλατικό Γυμναστικό Σύλλογο Λάρισας, στην διαδρομή Συκούριο, Ελευθέριο, Ομορφοχώρι, Συκούριο.

Το πρόγραμμα περιλάμβανε διασυλλογικό αγώνα δρόμου – ατομικής χρονομέτρησης – αντοχής – στις κατηγορίες Μάστερς, Ανδρών, Παίδων, Γυναικών, Κορασίδων, Μίνι Μικρά, Μίνι Μεγάλα και Open. «Μια σημαντική διοργάνωση για την περιοχή μας ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία. Όλα εξελίχθηκαν ομαλά με μια πραγματικά πολύ μεγάλη συμμετοχή, αλλά και την σημαντική υποστήριξη των τοπικών φορέων, της τοπικής αυτοδιοίκησης και των εθελοντών μας», δήλωσε ο Πρόεδρος τους ΠΓΣ Λάρισας Σάββας Τσοπούρογλου.

Οι αθλητές και οι αθλήτριες που ανέβηκαν στο βάθρο, στον αγώνα αντοχής Συκούριο
• Άνδρες:
1. Κριστέα Ντάνιελ (Στεάουα, Ρουμανία), 2. Κωνσταντινίδης Κωνσταντίνος (1000 Δένδρα), 3. Ράις Τζάστιν (Θράκας Ιππέας)
• Γυναίκες:
1. Αθανασοπούλου Χριστίνα (Θησέας ΑΟ), 2. Τσεσμετζίδου Δέσποινα (ΠΑΣ Πηνειός), 3. Θεοχάρη Μαρία (ΠΣ Κρόνος Νίκαιας).
• Όπεν Γυναικών:
1. Κυριάκου Ανδριάννα, 2. Κελερμένου Άννα.
• Έφηβοι:
1. Μπιτσάκης Νικόλαος (Τάλως), 2. Σεκλειζιώτης Ευάγγελος (ΠΓΣ Λάρισας), 3. Λέλας Αντώνιος (ΠΓΣ Λάρισας)
• Όπεν 30+:
1. Φλώρος Δημήτριος (ΠΟ Δράμας), 2. Πράσσος Γεώργιος (Χίλια Δένδρα), 3. Τσελεγκίδης Ελευθέριος (ΠΟ Δράμας).
• Όπεν 40+:
1. Καραλής Σταύρος, 2. Δημητρίου Δημήτριος, 3. Ιωσηφίδης Σταύρος.
• Όπεν 50+:
1. Ξανθόπουλος Κυριάκος, 2. Μουσούρης Μιλτιάδης, 3. Γεωργιάδης Γεώργιος (Steaua Romania)
• Μάστερς Α:
1. Ορφανίδης Κυριάκος (Παναθηναϊκός), 2. Ζώης Παναγιώτης (Ασκληπιός), 3. Αϊβατίδης Παντελεήμων (ΟΦ Ν. Ιωνίας)
• Μάστερς Β:
1. Κοσμίδης Θεόδωρος (ΠΟ Βέλος), 2. Γεράκης Κωνσταντίνος (Θησέας ΑΟ), 3. Γεωργιάδης Κωνσταντίνος (ΠΟ Βέλος)
• Μάστερς Γ-Δ:
1. Μπέρτσος Διονύσης (ΠΤΣ Πύργου), 2. Ευαγγελίου Κωνσταντίνος (ΠΤΣ Πύργου), 3. Πολύμερος Σταύρος (ΠΓΣ Λάρισας)
• Παίδες:
1. Γούτος Αντώνιος-Ιωάννης (ΠΓΣ Λάρισας), 2. Καρατσιβής Παναγιώτης (ΠΓΣ Λάρισας), 3. Κόκκαλης Δημοσθένης (ΠΓΣ Λάρισας).
• Κορασίδες:
1. Λιοδάκη Σοφία (Τάλως), 2. Σταυγιαννουδάκη Χρυσή (Τάλως), 3. Σταυρακάκη Εμμανουέλλα (Τάλως).
• Μίνι Μεγάλο Αγόρια:
1. Σταματιάδης Πάρης (ΠΑΟΚ), 2. Πολύζος Βασίλειος (ΠΑΣ Πηνειός), 3. Τσαγγάρας Κωνσταντίνος (ΠΑΣ Πηνειός).
• Μίνι Μεγάλα Κορίτσια:
1. Τουρλή Δέσποινα (ΠΑΟΚ), 2. Τζιμαγιώργη Παρασκευή (ΠΑΣ Πηνειός), 3. Κόκκαλη Βασιλική (ΠΓΣ Λάρισας).
• Μίνι Μικρά Αγόρια:
1. Κοντός Ναπολέων (Μαχητής Σερρών), 2. Σκεμπέρης Άλκης (Μαχητής Σερρών), 3. Τέγος Ιωάννης (ΠΓΣ Λάρισας).
• Μίνι Μικρά Κορίτσια:
1. Σεκλειζιώτη Νεφέλη (ΠΓΣ Λάρισας), 2. Κασκάνη Ελένη (ΠΑΣ Πηνειός), 3. Γώγου Αρετή (ΠΓΣ Λάρισας).

Οι αθλητές και οι αθλήτριες που ανέβηκαν στο βάθρο, στον αγώνα ατομικής χρονομέτρησης ΤΕΜΚΑ
• Άνδρες:
1. Αχτύπης Αντώνιος (ΠΟ Πατρών), 2. Γιαννούτσος Μιλτιάδης (ΠΟ Πατρών), 3. Κολιός Βασίλειος (Πέλοτον)
• Γυναίκες:
1. Θεοχάρη Μαρία (ΠΣ Κρόνος Νίκαιας), 2. Τσεσμετζίδου Δέσποινα (ΠΑΣ Πηνειός), 3. Αθανασοπούλου Χριστίνα (Θησέας ΑΟ)
• Όπεν Γυναίκες:
1. Σούλιου Σταματία-Νικολέτα (ΠΣ Κρόνος Νίκαιας), 2. Τσαχτάνη Αλεξάνδρα, 3. Παυλίδου Μάγδα
• Μάστερς Α:
1. Πολύμερος Σταύρος (ΠΓΣ Λάρισας), 2. Ευαγγελίου Κωνσταντίνος (ΠΤΣ Πύργου), 3. Μπέρτσος Διονύσης (ΠΤΣ Πύργου)
• Μάστερς Β:
1. Μαυρίδης Κωνσταντίνος (ΠΟ Βέλος), 2. Δημητρακόπουλος Δημήτρης (ΠΤΣ Πύργου), 3. Κοσμίδης Θεόδωρος (ΠΟ Βέλος)
• Μάστερς Γ-Δ:
1. Αϊβατίδης Παντελεήμων (ΟΦ Ν. Ιωνίας), 2. Γαρέφης Χρήστος (ΠΟ Βέλος), 3. Νικολουδάκης Ευάγγελος (1000 Δένδρα).
• Όπεν 30+:
1. Τσιάβες Φώτης (ΑΓΣ Φοίνικας), 2. Βλαχάκης Κώστας (ΠΑΟΚ), 3. Μούρος Στυλιανός (Συκούριο)
• Όπεν 40+: 1. Γαλανός Ελευθέριος (Θεσσαλονίκη), 2. Καραλής Κώστας, 3. Κεχίδης Θεοδόσης (Θεσσαλονίκη)
• Όπεν 50+:
1. Γεωργιάδης Γεώργιος (Steaua Romania), 2. Ντιβαλάς Γεώργιος (ΠΟ Λάρισας)
• Κορασίδες:
1. Λιοδάκη Σοφία (Τάλως), 2. Σταυγιαννουδάκη Χρυσή (Τάλως), 3. Μιχάκη Αρετή (ΠΓΣ Λάρισας)
• Παίδες:
1. Καρατσιβής Παναγιώτης (ΠΓΣ Λάρισας), 2. Πατεράκης Ηλίας (Τάλως), 3. Μαυρίδης Άγγελος (ΠΟ Βέλος)
• Μίνι Μεγάλα Αγόρια:
1. Σταματιάδης Πάρης (ΠΑΟΚ), 2. Πολύζος Βασίλειος (ΠΑΣ Πηνειός), 3. Μάνθος Νικόλαος (ΠΓΣ Λάρισας)
• Μίνι Μεγάλα Κορίτσια:
1. Τουρλή Δέσποινα (ΠΑΟΚ), 2. Κόκκαλη Βασιλική (ΠΓΣ Λάρισας), 3. Μιχάκη Ιωάννα (ΠΓΣ Λάρισας)
• Μίνι Μικρά Αγόρια:
1. Σκεμπέρης Άλκης (Μαχητής Σερρών), 3. Γόκτσης Ευάγγελος (ΒΑΟ), 3. Κοντός Ναπολέων (Μαχητής Σερρών).
• Μίνι Μικρά Κορίτσια:
1. Τσιούτσα Αθανασία (ΠΓΣ Λάρισας), 2. Σεκλειζιώτη Νεφέλης (ΠΓΣ Λάρισας), 3. Κασκάνη Ελένη (ΠΑΣ Πηνειός).

Tags

WH7-banner
azsports_logo-1
ZoiPlagiosSF