Connect with us

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ

Antirrion Masters: Σούπερ έκπληξη στο ταμπλό των ανδρών

Published

on

Ο αποκλεισμός των πρωταθλητών Ελλάδας Παπαδημητρίου, Νιώπα από τους Ευγενίδη, Κιμπλ ήταν το αποτέλεσμα που προκάλεσε αίσθηση στα προκριματικά του 4ου τουρνουά Masters του Πανελληνίου πρωταθλήματος.

του Δημήτρη Τυχάλα
[email protected]

Στο Αντίριο οι ομάδες των Καντιώτη/Μονιάκη, Κογκαλίδη/Κοκκινάκη, Κουρτίδη/Τζιουμάκα και Ευγενίδη/Κιμπλ πήραν τα τέσσερα εναπομείναντα εισιτήρια για το κυρίως ταμπλό με τους τελευταίους να αφήνουν εκτός συνέχειας τους πρωταθλητές Ελλάδας και νικητές του πρώτου τουρνουά Masters Δημήτρη Νιώπα / Θοδωρή Παπαδημητρίου με 2-1 σετ.

«Είμαστε πολύ ευτυχισμένοι γιατί ήταν μία νίκη που δεν περιμέναμε ότι θα έρθει. Δώσαμε το 100% των δυνάμεών μας και κάναμε πολύ καλή εμφάνιση. Η ποιότητα του Νιώπα και του Παπαδημητρίου μας βοηθάει να παίζουμε καλύτερα» σχολίασε ο Παναγιώτης Ευγενίδης και ο Νοά Κιμπλ συμπλήρωσε: «Όταν παίζουμε αντίπαλοι με τον Δημήτρη και τον Θοδωρή παίζουμε το καλύτερο μας. Μας τραβάνε να παίζουμε καλύτερα και να δίνουμε τον καλύτερό μας εαυτό».
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α’ φάση προκριματικών
Καφούρος / Κουρτίδης – Κωνσταντίνης / Ντάλλας 0-2 (19-21, 14-21)
Μαρτίνος / Τσαλικιάν – Θεοδωρίδης / Ιορδάνου 2-0 (21-0, 21-0)
Κάππας / Παύλος – Οικονομόπουλος / Πάτσης 0-2 (12-21, 10-21)
Μεσσάλας / Στάικος – Αγγελόπουλος / Θεοφάνης 2-0 (21-11, 21-07)
Σακκάς / Σφυρίδης – Μαρμαρινός / Παπανδρόπουλος 1-2 (16-21, 21-15, 13-15)
Κανελλόπουλος / Κωνσταντόπουλος – Ιατρόπουλος / Παπασπύρου 0-2 (19-21, 15-21)
Κατσωνόπουλος / Παπασταθόπουλος – Κογκαλίδης / Κοκκινάκης 0-2 (11-21, 10-21)
Ευγενίδης / Κιμπλ – Παπαδημητρίου / Πετρόπουλος 2-0 (21-13, 21-10)
Κοντώσης / Μακ Κόλουμ – Γκότσης / Παππάς 1-2 (21-15, 14-21, 11-15)
Ρόζης / Τσιγαρίδας – Γεωργακόπουλος / Μακρυγιάννης 2-0 (21-17, 21-11)
Παπαδόπουλος / Σαλαβασίδης – Νιώπας / Παπαδημητρίου 1-2 (21-18, 15-21, 10-15)
Γεωργούλας / Περρής – Ευσταθίου / Πρέζας 2-0 (22-20, 21-17)
Δασκαλόπουλος Α. / Δασκαλόπουλος Θ. – Αργυρόπουλος / Μπαλοδήμος 0-2 (19-21, 16-21)
Χατζηνικολάου / Κώστογλου – Δασκαλόπουλος / Νικολακάκης 2-0 (21-09, 21-11)
Βήχος / Μπίκιεβιτς – Κουρτίδης / Τζιουμάκας 0-2 (17-21, 15-21)

Β’ φάση προκριματικών
Καντιώτης / Μονιάκης – Κωνσταντίνης / Ντάλλας 2-0 (21-18, 21-09)
Μαρτίνος / Τσαλικιάν – Οικονομόπουλος / Πάτσης 0-2 (14-21, 16-21)
Μεσσάλας / Στάικος – Μαρμαρινός / Παπανδρόπουλος 2-0 (21-15, 21-14)
Ιατρόπουλος / Παπασπύρου – Κογκαλίδης / Κοκκινάκης 0-2 (11-21, 16-21)
Ευγενίδης / Κιμπλ – Γκότσης / Παππάς 2-0 (21-18, 21-18)
Ρόζης / Τσιγαρίδας – Νιώπας / Παπαδημητρίου 0-2 (14-21, 14-21)
Γεωργούλας / Περρής – Αργυρόπουλος / Μπαλοδήμος 0-2 (19-21, 25-27)
Χατζηνικολάου / Κώστογλου – Κουρτίδης / Τζιουμάκας 0-2 (17-21, 16-21)

Γ’ φάση προκριματικών
Καντιώτης / Μονιάκης – Οικονομόπουλος / Πάτσης 2-0 (21-15, 21-17)
Μεσσάλας / Στάικος – Κογκαλίδης / Κοκκινάκης 0-2 (11-21, 16-21)
Ευγενίδης / Κιμπλ – Νιώπας / Παπαδημητρίου 2-1 (21-14, 14-21, 15-13)
Αργυρόπουλος / Μπαλοδήμος – Κουρτίδης / Τζιουμάκας 0-2 (20-22, 12-21)

Ομάδες κυρίως ταμπλό
1. Μπανιώτης / Τερζόγλου
2. Μιχελάκης / Μούχλιας
3. Ιωαννίδης / Κωστόπουλος
4. Δημητριάδης / Σακόγλου
5. Βολουδάκης / Καπίρης
6. Μανδηλάρης Α. / Μανδηλάρης Β.
7. Βλαχάκης / Ντόντης
8. Κλάσνιτς / Πλάβσιτς
9. Καντιώτης / Μονιάκης
10. Κογκαλίδης / Κοκκινάκης
11. Ευγενίδης / Κιμπλ
12. Κουρτίδης / Τζιουμάκας

Στις γυναίκες οι Αργυρίου / Κλέπκου, Παπαδοπούλου / Χατζηδημητρίου, Μάτιου / Μπάκα και Μεθενίτη / Τριανταφυλλίδη είναι οι 4 ομάδες που πήραν το εισιτήριο για τους ομίλους του Antirrion Masters και θα μπουν στην κλήρωση για να μάθουν τους αντιπάλους τους στο κυρίως μενού της διοργάνωσης που θα ξεκινήσει το πρωί του Σαββάτου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Α’ γύρος προκριματικών
Αποστολάκη Μ. / Ευθυμιοπούλου Δ. – bye
Γωγούσου Ι. / Δουραμάνη Θ. – Αργυρίου Ε. / Κλέπκου Μ. 0-2 (06-21, 06-21)
Αθανασοπούλου Α. / Σιρίνινα Α. – bye
bye – Αλτίνη Κ. / Καλαμαρίδου Μ.
Ζούρου Μ. / Μάρκου Γ. – bye
bye – Παπαδοπούλου Χρ. / Χατζηδημητρίου Γ.
Γλύκα Α. / Κάνιστρα Μ. – bye
bye – Βαρδοπούλου Α. / Κουρτίδου Π.
Μάτιου Δ. / Μπάκα Ε. – bye
Γαλάνη Α. / Δελόττη Ε. – Μαραθοκαμπίτου Ν. / Μαραθοκαμπίτου Σ. 0-2 (07-21, 06-21)
Malesic E. / Malesic L. – bye
bye – Μπιτσοπούλου Μ. / Χρυσομαλλίδη Κ.
Βλασερού Π. / Φωκιανού Α. – bye
bye – Kimble C. / Κανταρτζή Ε.
Γιαννακοπούλου Η. / Παπαδοπούλου Χα. – Οικονομοπούλου Ε. / Κόλλια Ν. 2-1 (15-21, 21-16, 15-11)
bye – Μεθενίτη Π. / Τριανταφυλλίδη Ε.

Β’ γύρος προκριματικών
Αποστολάκη Μ. / Ευθυμιοπούλου Δ. – Αργυρίου Ε. / Κλέπκου Μ. 0-2 (18-21, 16-21)
Αθανασοπούλου Α. / Σιρίνινα Α. – Αλτίνη Κ. / Καλαμαρίδου Μ. 0-2 (15-21, 17-21)
Ζούρου Μ. / Μάρκου Γ. – Παπαδοπούλου Χρ. / Χατζηδημητρίου Γ. 0-2 (22-24, 16-21)
Γλύκα Α. / Κάνιστρα Μ. – Βαρδοπούλου Α. / Κουρτίδου Π. 2-1 (08-21, 21-17, 17-15)
Μάτιου Δ. / Μπάκα Ε. – Μαραθοκαμπίτου Ν. / Μαραθοκαμπίτου Σ. 2-0 (21-17, 21-16)
Malesic E. / Malesic L. – Μπιτσοπούλου Μ. / Χρυσομαλλίδη Κ. 1-2 (18-21, 22-20, 5-15)
Βλασερού Π. / Φωκιανού Α – Kimble C. / Κανταρτζή Ε. 2-0 (21-19, 21-19)
Γιαννακοπούλου Η. / Παπαδοπούλου Χα. – Μεθενίτη Π. / Τριανταφυλλίδη Ε. 0-2 (13-21, 08-21)

Γ’ γύρος προκριματικών
Αργυρίου Ε. / Κλέπκου Μ. – Αλτίνη Κ. / Καλαμαρίδου Μ. 2-0 (23-21, 21-19)
Παπαδοπούλου Χρ. / Χατζηδημητρίου Γ. – Γλύκα Α. / Κάνιστρα Μ. 2-0 (21-13, 21-07)
Μάτιου Δ. / Μπάκα Ε. – Μπιτσοπούλου Μ. / Χρυσομαλλίδη Κ. 2-0 (21-18, 21-19)
Βλασερού Π. / Φωκιανού Α. – Μεθενίτη Π. / Τριανταφυλλίδη Ε. 1-2 (07-21, 22-20, 14-16)

Ομάδες κυρίως ταμπλό
1. Μολδοβανίδη / Σαμπάτη
2. Μυρίλα / Σαριδάκη
3. Γεωργαντά / Καπόλου
4. Καραγκούνη / Σαρακατσάνη
5. Κουμβάκη / Πασιαλή
6. Καραγκούνη / Σπηλιωτοπούλου
7. Μαναβή / Τσοπούλου
8. Λιάκου / Σαρλή
9. Αργυρίου / Κλέπκου
10. Παπαδοπούλου / Χατζηδημητρίου
11. Μάτιου / Μπάκα
12. Μεθενίτη / Τριαναταφυλλίδη

EDITORIAL

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες