Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

Οι συμμετοχές στο πανελλήνιο και βαλκανικό πρωτάθλημα βάδην

Published

on

Με 11 ελληνικές συμμετοχές διεξάγεται το Σάββατο στην Αλεξανδρούπολη το βαλκανικό πρωτάθλημα βάδην στην Αλεξανδρούπολη, παράλληλα με το πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Για τους Έλληνες πρωταθλητές αποτελεί μια πολύ καλή ευκαιρία προκειμένου να κυνηγήσουν τα όρια για τις μεγάλες διοργανώσεις και κυρίως το παγκόσμιο πρωτάθλημα της Ντόχα.
Το πρόγραμμα
15:45 – 5χλμ.κορασίδες
16:20 – 10χλμ. έφηβοι
16:22 – 10χλμ. παίδες
16:24 – 10χλμ. νεάνιδες
17:35 – 20χλμ. ανδρών
17:37 – 20χλμ. γυναικών

 

20 χλμ. Βάδην ΑΝΔΡΩΝ
ΛΙΣΤΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ
Bib ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ
183 ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1988 AO MYKONOY
184 ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1999 ΓΣ ΕΛΕΥΘ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
502 ΤΣΑΜΟΥΔΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 1996 Ο.Φ.Η.
503 ΝΤΕΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1994 ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
504 ΤΣΟΡΔΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1996 ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
505 ΒΑΙΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1995 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
506 ΣΤΑΜΕΛΟΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1989 ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
143 ΣΤΑΜΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 2000 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
508 ΤΣΙΤΟΓΛΟΥ ΗΣΑΙΑΣ 1963 ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
509 ΜΟΥΖΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1991 ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
20 χλμ. Βάδην ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΛΙΣΤΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ
Bib ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ
204 ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ 1984 ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
205 ΤΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1990 ΓΣ ΒΕΛΟΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ
603 ΜΑΚΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 1978 ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
604 ΜΠΟΧΩΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 1998 ΟΚΑ ΒΙΚΕΛΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ
605 ΑΛΙΚΑΝΙΩΤΗ ΣΟΦΙΑ 1998 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
606 ΚΕΛΕΜΕΝΗ ΜΠΑΡΙΜΕ 1999 ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ
607 ΚΟΥΡΚΟΥΤΣΑΚΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ 1998 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
608 ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ 1983 ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
609 ΚΟΡΚΟΥ ΖΩΗ 1996 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ
610 ΣΑΛΜΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ 2000 ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
611 ΚΑΥΚΟΥΛΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 1995 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
612 ΑΣΤΕΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ 1989 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
613 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 1996 ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ
614 ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ 2000 ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ

 

20kmW SENIOR MEN
Bib Country Name PB SB
181 ROU PLEȘU IONUȚ / /
182 ROU ROTARU NĂTĂNEL / /
183 GRE PAPAMICHAIL ALEXANDROS 1:22.51 /
184 GRE TZATZIMAKIS GIORGOS 1:25:46 1:25:46
185 SLO TESOVNIK ANŽE 1.46:32 1.46:32
186 CRO ERENT BRUNO 1:34:38 /
187 UKR BILORUS OLEKSII 1.26.57 1.26.57
188 TUR ŞENODUNCU ŞAHİN 1:25:49 1:25:49
189 TUR DOĞAN SERKAN 1:23:46 1:27:46
190 TUR IMUK ABDULSELAM 1:31:13 1:31:13
20kmW SENIOR WOMEN
Bib Country Name PB SB
201 SRB GOGOV DANICA 1:45.50 /
202 SRB SAVIĆEVIĆ TIJANA 1:49,40 1:49,40
203 CRO RENIĆ IVANA 1:37:15 /
204 GRE DRISMPIOTI ANTIGONI 1:32.16 /
205 GRE TSINOPOULOU PANAGIOTA 1:39:01 /
206 BUL SIMEONOVA RADOSVETA 1.53.20 1.53.20
207 ROU PUȘCAȘU MIHAELA / /
208 ROU ACATRINEI MIHAELA / /
10kmW U20 Men
Bib Country Name PB SB
141 BUL KURTEV TEODOR / 59.18
142 BUL SVIRETCOV RADOSLAV / 59.47
143 GRE STAMOS ANASTASIOS 47.55 /
144 UKR HONCHARENKO IHOR 44.55 44.55
145 UKR BIRIUKOV VLADYSLAV 45.12 45.12
146 ROU DUMITRU ION ADRIAN / /
147 ROU NEAG CARLOS MIHAI / /
148 SRB PROROČIĆ MILOŠ 54.50 54.50
149 TUR ILHAN SELMAN 43:27 /
150 TUR TEMEL UMUT 44:00 /
151 TUR TOPSAKAL ÖZGÜR 44:44 44:44
10kmW U20 Women
Bib Country Name PB SB
161 BUL PENEVA VIKTORIYA 1.02.00 1.02.00
162 BUL NIKOLOVA MIRA / /
163 GRE FIASKA OLGA 48.29 48.29
164 GRE FILTISAKOU KYRIAKI 49.05 49.05
165 CRO PEVEC ELI 53:18 53:18
166 UKR KASIAN DARYNA 50.25 50.25
167 UKR TKACH ALINA 51.58 51.58
168 SLO INTIHAR MARULC ANA 1.01:03 1.01:03
169 SLO ČANADI EVA 55:24 55.24
170 ROU HRIȘCA BEATRICE / /
171 ROU TOADER MARICELA / /
172 SRB PAPOVIĆ MARIJA 54.54 55.32
173 TUR DEMİR EVİN 46:55 /
174 TUR DOST KADER 48:17 /
10kmW U18 Boys
Bib Country Name PB SB
101 BUL DIMOV PETAR 59.32 59.32
102 BUL IVANOV IVAN 59.33 59.33
103 GRE MORTZAKIS ALEXANDROS 49.16 49.16
104 GRE PSONIS EFTHIMIOS / /
105 CRO HARTL KREŠIMIR 59:50 /
106 UKR RUSHCHAK MYKOLA 46.24 46.24
107 UKR SUSLOV PAVLO 45.12 45.12
108 ROU MILOȘI GABRIEL VIOREL / /
109 ROU VODA GABRIEL / /
110 TUR TEKDAL MUSTAFA 45:37 /
111 TUR GÜNGÖR SERHAT 47:45 /
112 TUR BATU OSMAN 48:12 /
5kmW U18 Girls
Bib Country Name PB SB
121 BUL ATANASOVA ALTEN 27.42 27.42
122 BUL PENEVA YOANA 29.51 29.51
123 GRE FATOUROU MARIA-ARIANDI 25.41 25.41
124 GRE FLOROU PANAGIOTA 26.12 26.12
125 CRO JANČEK BRUNA 26:19 26:26
126 ROU LĂTĂREȚU MARIA DIANA / /
127 ROU CLICINSCHI VASILICA / /
128 SRB STANKOVIC BARBARA 26.45 26.45
129 SRB DOBROSAVLJEVIC BIANKA 29.15 29.15
130 TUR KOÇER SONGÜL 24:55 /
131 TUR AYAZ ŞÜKRAN 25:09 /
132 TUR TUTAL PINAR 25:38 /

EDITORIAL

Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες