Ευρωπαϊκό δρόμου: 30ος ο Αρβανίτου στους έφηβους στο Πλουέ

Ο Νικηφόρος Αρβανίτου ολοκλήρωσε την προσπάθειά του στην ατομική χρονομέτρηση του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στην 30η θέση μεταξύ 33 αθλητών.

Ο έφηβος αθλητής που ήταν πρωταθλητής εφήβων στην αντοχή και χάλκινος στην ατομική χρονομέτρηση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα της Ρόδου τερμάτισε σε 36:26.62 τη διαδρομή των 25.6 χιλιομέτρων του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που ξεκίνησε σήμερα στο Πλουέ της Γαλλίας. Νικητής ήταν ο Τσέχος Βάτσεκ με χρόνο 32:39.13. Τις επόμενες ημέρες θα λάβει μέρος και στον αγώνα αντοχής των εφήβων, όπου έχει βλέψεις για κάτι καλύτερο. Ακολουθούν τα αναλυτικά αποτελέσματα: