3ος ο Τζωρτζάκης στη γενική κατάταξη στο γύρο Εσθονίας

Ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης ολοκλήρωσε το δεύτερο και τελευταίο ετάπ του Γύρου Εσθονίας στην 6η θέση, η οποία του επέτρεψε να καταλάβει την 3η στη γενική κατάταξη.

Στο δεύτερο ετάπ οι ποδηλάτες διένυσαν μια απόσταση 163 χιλιομέτρων (Τάρτου – Τάρτου) με τον Έλληνα ποδηλάτη να τερματίζει έκτος με 5 δευτερόλεπτα διαφορά από τον Εσθονό Μάρτιν Λάας που τερμάτισε πρώτος με 3:55:23. Ο Χαράλαμπος Καστράντας που είναι στην ίδια ομάδα κατέλαβε την 23η θέση. Στην γενική κατάταξη του αγώνα ο Καρλ Πάτρικ Λάουκ ήταν ο νικητής του αγώνα με 8:02:59, ο Λάας δεύτερος με 7 δευτερόλεπτα απόσταση και τρίτος ο Τζωρτζάκης με την ίδια χρονική διαφορά. Ο Καστραντάς τερμάτισε στην 24η θέση με 3:02 απόσταση. Η ημι-επαγγελματική τους ομάδα Kuwait Pro Cycling Team κατετάγη έβδομη στο σύνολο.