6ος με νέο ατομικό ρεκόρ ο Σοφιανίδης

Με εξαιρετικό τρόπο ολοκληρώθηκε η πρώτη παρουσία του Νίκου Σοφιανίδη στο χειμερινό πρωτάθλημα των ΗΠΑ σε 25αρα πισίνα (γιάρδες) που διεξήχθει στο Κολόμπους του Οχάιο.

Ο 19χρονος κολυμβητής του Λουίβιλ, κολύμπησε στον τελικό των 200 γιαρδών στο ύπτιο, κόντρα σε πολύ μεγάλα ονόματα και κατάφερε να κάνει εκ νέου ατομικό ρεκόρ με 1:43.50 για να καταλάνει την 6η θέση. Νικητής ήταν ο Ράιαν Μέρφι με 1:38.32 και τον ακολούθησε ο Τζέικομπ Πίμπλι με 1:38.66 και ο Γκριγκόρι Ταράσεβιτς με 1:40.62.
Το πρώτάθλημα για τον Σοφιανίδη ολοκληρώθηκε με μία πρωτιά. Κολύμπησε με την ομάδα 4Χ100γ. ελεύθερο του Λουίβιλ και με 2:53.92 κατέλαβαν την 1η θέση. Ο Έλληνας κολυμβητής έπεσε τρίτος και κολύμπησε το δικό του 100αρι σε 43.75.
Στο μίτινγκ του Τενεσί, ο Δημήτρης Δημητρίου έπεσε στις 1.650 γιάρδες ελεύθερο και με 15:57.78 κατέλαβε την 18η θέση στη γενική κατάταξη.