A1 ανδρών: Έφτασε τις 7 νίκες ο Απόλλωνας

Ο Απόλλωνας Σμύρνης επικράτησε της Γλυφάδας εκτός έδρας με 17-7 και πέτυχε την έβδομη του φετινή νίκη, ενώ η ΑΕΚ πήρε το «διπλό» στην έδρα του Παλαιού Φαλήρου με 9-5 και επέστρεψε στις νίκες.

Διπλό και 7 νίκη

Ο Απόλλωνας Σμύρνης είχε το πάνω χέρι από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με τον ΑΝΟΓ και προηγήθηκε με εννιά τέρματα στο τέλος του ημιχρόνου (2-11). Ο Απόλλωνας διατήρησε το προβάδισμα του στο δεύτερο μέρος και επικράτησε εκτός έδρας της Γλυφάδας με 17-7, με αποτέλεσμα να ανέβει στην δεύτερη θέση με ρεκόρ 7-0-1 και στους 21 πόντους, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους έξι πόντους και στο 2-0-6.
Οκτάλεπτα: 1-4, 1-7, 1-3, 4-3
ΑΝΟΓ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Γιαννόπουλος 1,  Παπαγεωργίου 1,  Μιγιούσκοβιτς 3,  Μπελέσης 1, Πούρος 1.
Απόλλωνας (Νίκος Δεληγιάννης): Γαρδίκας 2, Γωνιωτάκης 1, Κίτσος 1, Γκουσάροφ 4, Χονδροκούκης 1, Βίσκοβιτς 2, Γούνας 5, Σολανάκης 1

Επιστροφή στις νίκες για της ΑΕΚ

Η ΑΕΚ ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο και πήρε προβάδισμα με πέντε τέρματα στο τέλος του ημιχρόνου (6-1). Οι κιτρινόμαυροι διεύρυναν την διαφορά τους στα επτά γκολ στο τέλος του τρίτου οκταλέπτου (9-2). Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση με ένα επί μέρους σκορ 3-0 στην τέταρτη περίοδο, αλλά οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν την διαφορά και νίκησαν εκτός έδρας με 9-5. Η ΑΕΚ ανέβηκε στους 15 πόντους και στο 5-0-2, ενώ το Παλαιό Φάληρο παρέμεινε στους έξι πόντους και στο 2-0-6.
Οκτάλεπτα: 1-2, 0-4, 1-3, 3-0
ΑΠΟΦ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Τζώρτζης 1, Σέιν 1,  Κλήμος 1, Καραβιώτης 1,  Λιαπάκης 1
ΑΕΚ (Δημήτρης Μάζης:  Καζάζης 1, Παπούκας 1, Κριγιέστορατς 2, Τσαταλιός 2, Παπάκος 1, Ηλιόπουλος 2

Εύκολη υπόθεση για τον ΓΣ Περιστερίου

Ούτε ο ΝΟ Χίου στο Ιωνικό ήταν πρόβλημα για τον ΓΣ Περιστερίου. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν την ανωτερότητα τους από τα πρώτα λεπτά, αφού προηγήθηκαν με τρία γκολ στο τέλος του ημιχρόνου (5-2). Στο δεύτερο μέρος, ήταν καταιγιστικοί και επικράτησαν του ΝΟ Χίου με 14-3. Το Περιστέρι ανέβηκε στους 18 πόντους και στο 6-0-2, ενώ οι Χιώτες παρέμειναν στον ένα πόντο και στο 0-1-7.
Οκτάλεπτα: 1-3, 1-2, 0-3, 1-6
ΝΟ Χίου (Γιώργος Ντόσκας): Γδύσης 1,  Παππάς Αλ. 1, Χριστοφορίδης 1
ΓΣ Περιστερίου (Κώστας Λούδης) : Φάρκας 2, Φάρμερ 1, Γερακούδης 3, Μπιτσάκος Χρ. 1, Καρούντζος 2, Αγκόρτσας 1, Παπασηφάκης 4