ΜΠΑΚΟΥ 2015

Ακάθεκτη η Ψάρρα

Στους «16» του ατομικού γυναικών προκρίθηκε η Ευαγγελία Ψάρρα, που απέκλεισε στους «32» τη Ρωσίδα Τιμοφέεβα. Αντίπαλός της στη συνέχεια είναι η Ουκρανή Πάβλοβα.

Η Ευαγγελία Ψάρρα συνεχίζει ακάθεκτη για τη διάκριση στο ατομικό των γυναικών. Η Ελληνίδα τοξοβόλος νίκησε στη φάση των «32» τη Ρωσίδα Κριστίνα Τιμοφέεβα με 6-4, κάνοντας μάλιστα μία φοβερή ανατροπή. Η Τιμοφέεβα κέρδισε τα δύο πρώτα σετ, ωστόσο η Ψάρρα γύρισε το παιχνίδι και το 4-0 έγινε 4-6, για να της δώσει την πρόκριση στη φάση των «16» των ευρωπαϊκών αγώνων του Μπακού. Επόμενος αντίπαλος για την έμπειρη τοξοβόλο μας είναι η Ουκρανή Πάβλοβα και η αναμέτρηση που αρχίζει σε λίγα λεπτά.