ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Αναγεννήθηκαν…

Μετά από πέντε συνεχόμενες ήττες η Αναγέννηση Βύρωνα επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα νικώντας τον Ποσειδώνα Λουτρακίου με 25-24 στον τελευταίο αγώνα της 10ης αγωνιστικής

Ο αγώνας είχε διακυμάνσεις στο σκορ με τους γηπεδούχους να μπαίνουν στα αποδυτήρια με διαφορά δύο τερμάτων (13-11) για το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος η Αναγέννηση προηγήθηκε με 16-13 στο 40′ ωστόσο οι παίκτες του Νίκου Γραμματικού αντέδρασαν και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 19-20, δέκα λεπτά πριν το τέλος. Οι γηπεδούχοι απάντησαν και πήραν κεφάλι στο σκορ με 24-22 στο 57′ για να πάρουν τελικά τη νίκη με 25-24.

Τα πεντάλεπτα 1-2, 4-4, 7-6, 10-9, 11-10, 13-11 (ημχ.), 14-12, 16-13, 18-16, 19-20, 22-20, 25-24
Αναγέννηση (Παναγιώτης Ιατρούδης) Μαγκαφουράκης, Γεωργίου 6, Στούμπης Π. 3, Βασιλόπουλος, Αργυράκης 2, Φάμπατς 1, Τσεύλικος 3, Χριστοδούλου, Στούμπης Δ., Χατσίκας 1, Αντωνιάδης, Μυλωνάς 5, Καραστέργιος, Λεωνίδας 4, Βλαχοθανάσης.
Ποσειδών (Νίκος Γραμματικός) Βλαχογιώργος, Βαμβακάς 4, Πέρρος 4, Δημητρόπουλος, Χερουβείμ, Τοκατζόγλου, Μανιουδάκης, Οικονόμου, Μπάρμπας, Βούκοβιτς 5, Τρουμπέτας 7, Μελετάκος, Βασιλειάδης 2, Παπαδόπουλος Π., Παλαιολόγος, Ρουμελιώτης 2.
Δίλεπτα 6-4 Πέναλτι 4/5-2/2 Διαιτητές Ανταλής- Τσάμος,

Τα αποτελέσματα Stoiximan.gr ΠΑΟΚ – Δράμα 1986 38-23, Φίλιππος Βέροιας – ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ 30-25, ΓΑΣ Κιλκίς – ΑΣΕ Δούκα 21-24, ΧΑΝΘ – Φοίβος 23-22, ΑΕΚ – Διομήδης 17-25, Αναγέννηση Βύρωνα – Ποσειδών Λουτρακίου 25-24.

Σάββατο

Γυμν. Νέας Κίου (17:00): Διομήδης Άργους – Φίλιππος Βέροιας (Τσάκωνας – Τσάμος, Νικολίτσας)
Γυμν. Πανελληνίου (17:30): ΑΣΕ Δούκα – ΧΑΝΘ (Ανταλής – Κουτσός, Κυριακούλιας)
Γυμν. Λουτρακίου (18:00): Ποσειδών Λουτρακίου- ΑΕΚ (Καραπάνος – Χρόνης, Μίγκας)
Γυμν. Νέας Ιωνίας (18:00): ΙΕΚ Ξυνή ΔΙΚΕΑΣ – ΓΑΣ Κιλκίς (Βήτας – Σκλαβενίτης, Αντωνόπουλος)
Γυμν. Συκεών (18:00): Φοίβος Συκεών – Stoiximan.gr ΠΑΟΚ (Κατσίκης – Μιχαηλίδης, Μεϊμαρίδης)

Κυριακή
Γυμν. Κραχτίδη (16:00): Δράμα 1986 – Αναγέννηση Βύρωνα (Τζαφερόπουλος – Χασκής, Βλάχος)