Αντίο με ήττα για τη Λαμία

Μετά από 11 χρόνια συνεχόμενης παρουσίας στη μεγαλη κατηγορία, η Λαμία έδωσε το τελευταίο της παιχνίδι και αυτό έμελλε να έχει πικρή γεύση, καθώς ηττήθηκε εντός έδρας από τον Παμβοχαϊκό 3-0.

Με τη νίκη αυτή, η ομάδα του Παμβοχαϊκού πήρε την έκτη θέση στην κανονική περίοδο, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα της αυριανής αναμέτρησης στον Έβρο, ανάμεσα στον Εθνικό και την Ορεστιάδα.
Η Λαμία αγωνίστηκε χωρίς τον Παπαθωμόπουλο που ένιωσε ενοχλήσεις στη μέση και κεντρικός πέρασε ο Αραούγιο μαζί με τον Μαδούρα. Στο 1ο σετ η Λαμία μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με 16-11, αλλά ο Παμβαχαϊκός με αποτελεσματικό σερβίς τακτικής κατάφερε να ισοφαρίσει και να πάρει το 1ο σετ 25-23 ανοίγοντας τον δρόμο για τη νίκη. Εύκολη ήταν η επικράτηση της ομάδας του Βραχατίου στο 2ο σετ, ενώ στο 3ο η Λαμία προέβαλε αντίσταση μέχρι το 16-15. Με καλό μπλοκ – άμυνα και υπεροχή στην επίθεση ο Παμβοχαϊκός πήρε τη νίκη.

Τα σετ 0-3 (23-25, 16-25, 20-25) σε 79΄
Λαμία (Ντραγκίεφ) Αγγελόπουλος, Χάκγουορθ, Αραούγιο, Μαδούρας, Καπίρης, Χένσι / Τσιράκης (λ), Καρβούνης.
Παμβοχαϊκός (Δεληκώστας) Ροντρίγκο, Γκρόνβελντ, Κάιο, Δημητριάδης, Βαν Ντορν, Πελεκούδας / Εφραιμίδης (λ), Γεωργίου, Παναγιωτάρας, Ωρολογάς, Χατζηθάνος.
*Το στατιστικό του αγώνα θα δημοσιευτεί τις επόμενες ημέρες από την επεξεργασία του video.