Connect with us

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ

Antirrion Masters: Οι προημιτελικοί των γυναικών

Published

on

Στην τελική ευθεία μπαίνει το 2ο τουρνουά masters του πανελληνίου πρωταθλήματος μπιτς βόλεϊ που διεξάγεται στο Αντίρριο.

του Δημήτρη Τυχάλα
[email protected]

Η φάση των ομίλων ολοκληρώθηκε κι από αύριο στις 10:00 ξεκινούν οι μάχες των προημιτελικών με τον τελικό να είναι προγραμματισμένος για τις 20.00 και θα μεταδοθεί από το ΕΡΤ Sports.

Τα ζευγάρια των προημιτελικών των γυναικών
Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού – Παναγιώτα Βλασερού/Ελεάνα Πολίτη
Άννα Κουμβάκη/Χριστίνα Πασιαλή – Αθηνά Δηλαβέρη/Αρετή Τέζα
Δήμητρα Καραγκούνη/Βούλη Κουρτίδου – Μαρία Αποστολάκη/Αλίκη Σπηλιωτοπούλου
Διονυσία Μάτιου/Φαβιόλα Τερζίου – Λίζα Τριανταφυλλίδη/Πέρσα Σακελλαρίδη

Τα αποτελέσματα των ομίλων των γυναικών
Α’ όμιλος
Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού – Έριν Μάλεσιτς/Ναταλία Πάσχου 2-0 (21-17, 21-12)
Μαρία Αποστολάκη/Αλίκη Σπηλιωτοπούλου – Έριν Μάλεσιτς/Ναταλία Πάσχου 2-1 (14-21, 21-15, 15-11)
Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού – Μαρία Αποστολάκη/Αλίκη Σπηλιωτοπούλου 2-0 (22-20, 21-18)

Β’ όμιλος
Διονυσία Μάτιου/Φαβιόλα Τερζίου – Παναγιώτα Διώτη/Ιφιγένεια Σαμπάτη 2-1 (19-21, 21-19, 15-11)
Παναγιώτα Βλασερού/Ελεάνα Πολίτη – Παναγιώτα Διώτη/Ιφιγένεια Σαμπάτη 2-1 (21-08, 19-21, 15-07)
Διονυσία Μάτιου/Φαβιόλα Τερζίου – Παναγιώτα Βλασερού/Ελεάνα Πολίτη 2-0 (21-15, 21-16)

Γ’ όμιλος
Άννα Κουμβάκη/Χριστίνα Πασιαλή – Λίζα Τριανταφυλλίδη/Πέρσα Σακελλαρίδη 2-1 (16-21, 21-18, 15-07)
Κατερίνα Αλτίνη/Μυρτώ Καλαμαρίδου – Λίζα Τριανταφυλλίδη/Πέρσα Σακελλαρίδη 0-2 (14-21, 16-21)
Άννα Κουμβάκη/Χριστίνα Πασιαλή – Κατερίνα Αλτίνη/Μυρτώ Καλαμαρίδου 2-0 (21-14, 21-19)

Δ’ όμιλος
Έφη Μυρίλλα/Θεοδώρα Σαρακατσάνη – Αθηνά Δηλαβέρη/Αρετή Τέζα 0-2 (14-21, 15-21)
Δήμητρα Καραγκούνη/Βούλη Κουρτίδου – Αθηνά Δηλαβέρη/Αρετή Τέζα 2-0 (21-12, 21-18)
Έφη Μυρίλλα/Θεοδώρα Σαρακατσάνη – Δήμητρα Καραγκούνη/Βούλη Κουρτίδου 0-2 (0-21, 0-21)

Τα ζευγάρια των προημιτελικών των ανδρών
Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης – Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου – Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης – Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου – Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας

Τα αποτελέσματα των ομίλων
Α’ όμιλος
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου – Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης 2-0 (21-15, 21-19)
Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης – Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης 1-2 (21-14, 16-21, 07-15)
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου – Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης 2-0 (21-19, 21-19)

Β’ όμιλος
Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας – Γιάννης Μαμάης/Ατάμ Τσαλικιάν 2-1 (16-21, 21-14, 15-13)
Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης – Γιάννης Μαμάης/Ατάμ Τσαλικιάν 2-0 (21-17, 21-03)
Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας – Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης 1-2 (21-11, 18-21, 08-15)

Γ’ όμιλος
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου – Αλέξανδρος Ράπτης/Παναγιώτης Σαλαβασίδης 2-0 (21-18, 21-15)
Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα – Αλέξανδρος Ράπτης/Παναγιώτης Σαλαβασίδης 2-0 (21-19, 21-17)
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου – Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα 2-1 (16-21, 21-15, 15-11)

Δ’ όμιλος
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης – Θανάσης Γεωργακόπουλος/Σπύρος Κανάς 2-0 (21-12, 21-12)
Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας – Θανάσης Γεωργακόπουλος/Σπύρος Κανάς 2-0 (21-13, 21-13)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης – Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας 2-0 (21-17, 21-19)

Advertisement

Advertisement

EDITORIAL

Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες