ΑΠΟΣΤΟΛΗ Ναϊρόμπι 2021- Ιωαννίδου: «Ήθελα να δω τη σημαία της Κύπρου παντού!» (video)

Το πρώτο μετάλλιο σε παγκόσμιο πρωτάθλημα Κ20 χάρισε η Στυλιάνα Ιωαννίδου μετά την τρίτη θέση στον τελικό του ύψους στο Ναϊρόμπι, μάλιστα με παγκύπριο ρεκόρ.

Με ένα, μεγάλης αξίας, χάλκινο μετάλλιο ολοκληρώνει τη χρονιά της η Ιωαννίδου που με καθαρές προσπάθειες στα πρώτα ύψη κατάφερε να περάσει πάνω από το 1.87μ και μαζί με το ατομικό ρεκόρ να καταρρίψει και το παγκύπριο. Το προηγούμενο κατείχε η ίδια με 1.86μ. Αφότου τελείωσε τον αγώνα της και πέρασε στη μεικτή ζώνη μίλησε στο Sportsfeed και μας ανέφερε ότι ήταν ένας πολύ ωραίος αγώνας που το μόνο που ήθελε ήταν να τον ευχαριστηθεί. Αυτό ήταν ίσως και ένα από τα μυστικά που την ανέβασαν στη τρίτη θέση.