ΤΕΝΙΣ

Ρολάν Γκαρός: Αποκλεισμός για τη Σάκκαρη

Η Μαρία Σάκκαρη δεν κατάφερε να προκριθεί στον 4ο γύρο του Ρολάν Γκαρός καθώς πριν από λίγο αποκλείστηκε από την Ιταλίδα Μαρτίνα Τρεβισάν (Νο154).

Η Ελληνίδα τενίστρια πήρε εύκολα το πρώτο σετ 6-1, χάνοντας όμως το πρώτο της τάι μπρέικ φέτος έδωσε την ευκαιρία στην Τρεβισάν να σώσει δύο ματς μπολ και με 7-6 να κάνει το 1-1.
Μετά από δύο ώρες και 39 λεπτά, η Ελληνίδα τενίστρια ηττήθηκε 2-1, χάνοντας το τρίτο σετ 6-3. Αυτός ενδεχομένως είναι και ο τελευταίος αγώνας για φέτος για την Σάκκαρη καθώς έχει απομείνει μόνο το τουρνουά της Οστράβα 19-25 Οκτωβρίου.
Στον τέταρτο γύρο η Τρεβισάν θα αντιμετωπίσει την Κίκι Μπέρτενς (Νο8) που νίκησε λίγο νωρίτερα Κατερίνα Σινιάκοβα (Νο61) 2-0 (6-2, 6-2).