Το ωρολόγιο πρόγραμμα της διοργάνωσης μεταβλήθηκε ως προς την ώρα εκκίνησης των προκριματικών σειρών στα δρομικά αγωνίσματα λόγω του μεγάλου αριθμού συμμετοχών.
Πέρα από τις αλλαγές στα δρομικά αγωνίσματα, στα αγωνίσματα κονίστρας ανακοινώθηκε ο πρώτος απευθείας τελικός, στο επί κοντώ γυναικών. Ακολουθεί το αναλυτικό ανανεωμένο πρόγραμμα του πρωταθλήματος και δίπλα τους με έντονα γράμματα οι Έλληνες που αγωνίζονται (ή που δυνητικά μπορούν να αγωνιστούν σε ημιτελικές σειρές και τελικούς):
Πέμπτη 4 Μαρτίου – απόγευμα
19:30 Τελετή έναρξης
20:00 Ύψος αδρών – προκριματικός
20:08 Μήκος ανδρών – προκριματικός – Τεντόγλου, Περιστέρης
20:15 Σφαιροβολία γυναικών – προκριματικός
20:30 3000μ γυναικών – προκριματικές σειρές
21:20 1500μ ανδρών – προκριματικές σειρές – Δημητράκης
Παρασκευή 5 Μαρτίου – πρωί
11:00 60μ πεντάθλου
11:11 Τριπλούν ανδρών – προκριματικός – Τσιάμης, Ανδρικόπουλος
11:13 400μ ανδρών – προκριματικές σειρές
11:52 Ύψος πεντάθλου
12:18 Σφαιροβολία ανδρών – προκριματικός
12:22 400μ γυναικών – προκριματικές σειρές – Ειρήνη Βασιλείου
13:18 Μήκος γυναικών – προκριματικός
13:22 1500μ γυναικών – προκριματικές σειρές – Μαρινάκου
14:00 800μ γυναικών – προκριματικές σειρές – Γιαννοπούλου
14:05 Σφαιροβολία πεντάθλου
Παρασκευή 5 Μαρτίου – απόγευμα
20:00 Μήκος πεντάθλου
20:06 Σφαιροβολία γυναικών – τελικός
20:10 400μ ανδρών – ημιτελικές σειρές
20:13 Ύψος γυναικών – προκριματικός – Ζάκκα
20:33 400μ γυναικών – ημιτελικές σειρές
20:55 800μ ανδρών – προκριματικές σειρές
21:20 Μήκος ανδρών – τελικός – (Τεντόγλου, Περιστέρης)
21:35 Σφαιροβολία ανδρών – τελικός
21:45 800μ πεντάθλου – τελευταίο αγώνισμα
22:00 3000μ γυναικών – τελικός
22:35 1500μ ανδρών – τελικός – (Δημητράκης)
Σάββατο 6 Μαρτίου – πρωί
11:00 60μ επτάθλου
11:04 Επί κοντώ ανδρών – προκριματικός – Φιλιππίδης
11:18 60μ ανδρών – προκριματικές σειρές – Ζήκος, Νυφαντόπουλος
11:44 Μήκος επτάθλου
12:25 3000μ ανδρών – προκριματικές σειρές
13:05 Τριπλούν γυναικών – προκριματικός – Παπαχρήστου, Καρύδη
13:10 60μ εμπόδια γυναικών – προκριματικές σειρές – Πεσιρίδου
14:05 60μ εμπόδια ανδρών – προκριματικές σειρές
14:17 Σφαιροβολία επτάθλου
14:50 60μ ανδρών – ημιτελικές σειρές – (Ζήκος, Νυφαντόπουλος)
Σάββατο 6 Μαρτίου – απόγευμα
19:45 Επί κοντώ γυναικών – τελικός – Πόλακ
19:50 Ύψος επτάθλου
20:00 800μ γυναικών – ημιτελικές σειρές (Γιαννοπούλου)
20:25 800μ ανδρών – ημιτελικές σειρές
20:40 Μήκος γυναικών – τελικός
20:50 1500μ γυναικών – τελικός (Μαρινάκου)
21:10 400μ ανδρών – τελικός
21:25 400μ γυναικών – τελικός (Βασιλείου)
21:58 60μ ανδρών – τελικός (Ζήκος, Νυφαντόπουλος)
Κυριακή 7 Μαρτίου – πρωί
11:00 60μ με εμπόδια επτάθλου
11:18 60μ γυναικών – προκριματικές σειρές – Γάτου, Σαμάνη, Σπανουδάκη
11:50 Τριπλούν ανδρών – τελικός – (Τσιάμης, Ανδρικόπουλος)
12:00 Επί κοντώ επτάθλου
12:25 Ύψος ανδρών – τελικός
13:40 60μ γυναικών – ημιτελικές σειρές – (Γάτου, Σαμάνη, Σπανουδάκη)
14:05 60μ εμπόδια ανδρών – ημιτελικές σειρές
14:30 60μ εμπόδια γυναικών – ημιτελικές σειρές – (Πεσιρίδου)
Κυριακή 7 Μαρτίου – απόγευμα
18:00 60μ εμπόδια ανδρών – τελικός
18:05 Επί κοντώ ανδρών – τελικός – (Φιλιππίδης)
18:15 60μ εμπόδια γυναικών – τελικός – (Πεσιρίδου)
18:20 Τριπλούν γυναικών – τελικός (Παπαχρήστου, Καρύδη)
18:30 1000μ επτάθλου – τελευταίο αγώνισμα
18:45 Ύψος ανδρών – τελικός
18:52 3000μ ανδρών – τελικός
19:13 800μ γυναικών – τελικός – (Γιαννοπούλου)
19:25 800μ ανδρών – τελικός
19:46 60μ γυναικών – τελικός – (Γάτου, Σαμάνη, Σπανουδάκη)
19:57 4Χ400μ ανδρών – τελικός
20:10 4Χ400μ γυναικών – τελικός