Αποτελέσματα πανελλήνιου πρωταθλήματος πάλης

ΠΑΟΚ (ελληνορωμαϊκή), Μέγας Αλέξανδρος Ασπρόπυργου (ελευθέρα) και Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων (γυναίκες) ήταν οι σύλλογοι που κατέκτησαν τους τίτλους στο πανελλήνιο πρωτάθλημα πάλης ανδρών και γυναικών που διεξήχθει στη Ζωφριά με τη συμμετοχή 360 αθλητών και αθλητριών.

Τα φαβορί κέρδισαν όλα τους τίτλους στις κατηγορίες τους, με την Μαρία Πρεβολαράκη να ξεχωρίζει στα 53κ. ενώ στα αξιοσημείωτα του πρωταθλήματος, η πρώτη συμμετοχή στην κατηγορία των ανδρών του Γιώργου Πιλίδη ο οποίος πήρε το χρυσό μετάλλιο στα 61 κιλά της ελευθέρας.

Αποτελέσματα
Ελληνορωμαϊκή
55κ.

1. Αλεξάνδρου Δημήτριος (Παναθηναϊκός)
2. Δογάνης Κωνσταντίνος (ΠΑΟΚ)
3. Κουτσουκηλιάς Νικόλαος (ΠΑΟΚ)
3. Χατστούροφ Παύλος (ΠΑΟΚ)
60κ.
1. Σαφαρίδης Διονύσης (ΠΑΟΚ)
2. Ζουναρτσίδης Κυριάκος (ΠΑΟΚ)
3. Μπαμιατζόγλου Νικόλαος (Άτλας Καλλιθέας)
3. Καχαΐδης Ηλίας (Κρότων)
63κ.
1. Θεοδωράκης Χρήστος(ΠΑΟΚ)
2. Μακρίδης Κωνταντίνος (ΠΑΟΚ)
3. Κουπλίδης Δημήτριος (Παντζιτζιφιακός)
3. Μουρτίδης Οδυσσέας (ΠΑΟΚ)
67κ.
1. Μανουηλίδης Απόστολος (ΠΑΟΚ)
2. Δογάνης Νικόλας (ΠΑΟΚ)
3. Θεοδωρίδης Μάρκος (ΠΑΟΚ)
3. Δαμιανάκης Νικόλαος (Παναθηναϊκός)
72κ.
1. Μανουηλίδης Πέτρος (ΠΑΟΚ)
2. Πέντορετς Γιεβγένι (Παναθηναϊκός)
3. Καμτσιώρης Χαϊδευτός (Εθνικός Γ.Σ.)
3. Κουτσουρίδης Χαράλαμπος (Παναθηναϊκός)
77κ.
1. Πρεβολαράκης Γιώργος (Εθνικός ΓΣ)
2. Πέπες Παναγιώτης (ΠΑΟΚ)
3. Βάχλας Κωνσταντίνος (Παναθηναϊκός)
3. Μάτιας Βλαδίμηρος (Παναθηναϊκός)
82κ.
1. Βάρκας Νικόλαος (Εθνικός)
2. Σπυριδάκης Ιωάννης (Παναθηναϊκός)
3. Παγκαλίδης Ηλίας (ΠΑΟΚ)
3. Σπυριδάκης Νικόλαος (Παναθηναϊκός)
87κ.
1. Τσεκερίδης Δημήτριος (ΠΑΟΚ)
2. Καταβελάκος Σταύρος (Εθνικός ΓΣ)
3. Μουτουσίδης Ιωάννης (Παναθηναϊκός)
3. Κολλάρος Βασίλειος (ΠΑΟΚ)
97κ.
1. Κεσίδης Λαοκράτης (ΠΑΟΚ)
2. Ιωσιφίδης Μιχαήλ (Λεωντίδς)
3. Κουντουρατζής Σπύρος (Εθνικός Γ.Σ.)
3. Ζαριφές Ανέστης (Εθνικός)
130κ.
1. Λέων Νικόλαος (Παναθηναϊκός)
2. Ζαμπράκας Ευάγγελος (Εθνικός Γ.Σ.)
3. Χαλκίδης Γεώργιος (ΠΑΟΚ)
3. Φωτιάδης Κωνσταντίνος (Κρότων)

Κατάταξη συλλόγων
1. ΠΑΟΚ 160 βαθμούς
2. Παναθηναϊκός 98 βαθμούς
3. Εθνικός 58 βαθμούς

Ελευθέρα
57κ.

1. Ναμετίδης Αϊλάν (Αναγέννηση Ασπροππυργου)
2. Σκόνδρας Χρήστος (Δημοκρίτειο)
3. Γκριγκοριάν Ναρέκ (Ευκαρπία)
3. Παπουνίδης Βλαδίμηρος (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
61κ.
1. Πιλίδης Γιώργος (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
2. Μαρτίδης Δημήτριος (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
3. Κυβέλωφ Γεώργιος (Άτλας Καλλιθέας)
3. Τζούμας Παναγιώτης (Μακεδόνες Ευόσμου)
65κ.
1. Ιωακειμίδης Παναγιωτης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
2. Μαρτίδης Γιώργος (Μ. Αλέξανδρος Ζυγού)
3. Βλάνδος Πέτρος (Αντύπα)
3. Παπαδάκης Φώτιος (Άτλας Καλλιθέας)
70κ.
1. Τριανταφυλλίδης Ανδρέας (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
2. Αρουζμανίδης Νικόλαος (Κ. Δένδρα)
3. Λοϊζίδης Ιωάννης (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
3. Λοϊζίδης Γεώργιος (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
74κ.
1. Μπινεμπάουμ Κύριλλος (Πολυνίκης Ταύρου)
2. Σαμανίδης Αλέανδρος (ΓΑΣ Κιλκίς)
3. Πουρουζίδης Δημήτριος (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
3. Γκότσης Κωνσταντίνος (Ευκαρπία)
79κ.
1. Μελέτοβ Γκεόργκι (Ευκαρπία)
2. Λοϊζίδης Σταύρος (Μ. Αλέξανδρος Ασπροπύργου)
3. Κυριακίδης Θεόδωρος (Ευκαρπία)
3. Παπαδόπουλος Δημήτριος (Ευκαρπία)
86κ.
1. Κριαρίδης Γρηγόρης (Κ, Δένδρα)
2. Σαββουλίδης Γιώργος; (Πολυνίκης Ταύρου)
3. Σαββίδης Παναγιώτης (Αναγέννηση Ασπροπύργου)
3. Κύδρος Ηλίας (Ευκαρπία)
92κ.
1. Πετρίδης Χρήστος (Ευκαρπία)
2. Τέντεεβ Κωνσταντίν (Μ. Αλέξναδρος Ασπροπύργου)
3. Σαμαρτζίδης Χρήστος (Καλά Δένδρα)
3. Κυριακόπουλος Γεώργιος (ΕΑΛ)
97κ.
1. Παπαδόπουλος Αλέξανδρος (Δίας Αχαρνών)
2. Ακριτίδης Δημήτριος (Καλά Δένδρα)
3. Πασχαλίδης Βασίλειος (Ζυγού)
3. Καπαθανασίδης Αθανάσιος (Πολυνίκης Ταύρου)
125κ.
1. Καρυωτάκης Ιωάννης (Άτλας Καλλιθέας)
2. Ίμπιζ Νιάζι (Δημοκρίτειο)
3. Κυριακόπουλος Ραφαήλ (ΕΑΛ)
3. Δραμιτινός Γεώργιος (Άτλας Καλλιθέας)

Κατάταξη συλλόγων
1. Μέγας Αλέξανδρος Ασπροπύργου 68
2. Π.Σ. Ευκαρπίας 59
3. Ατλας Καλλιθέας 45 βαθμούς

Γυναίκες
50κ.

1. Κουτσουκηλιά Ευαγγελία (Μακεδόνες Ευόσμου)
2. Λεοτσινίδη Μυρσίνη (Ευπυρίδαι)
53κ.
1. Πρεβολαράκη Μαρία (Εθνικός Γ.Σ.)
2. Νικολαΐδου Μαρία (Ευκαρπία)
3. Ζαχαριάδου Μαρία (Πολυνίκης Ταύρου)
55κ.
1. Μπούμπουλα Λάρα (Ευκαρπία)
57κ.
1. Δερμικάν Χριστίνα (Ευπυρίδαι)
2. Αναστασιάδου Αλεξάνδρα (Ήφαιστος)
59κ.
1. Χαφουσίδου Αναστασία (Πολυνίκης Ταύρου)
2. Κυριακοπούλου Μαρία (Θησεύς Περιστερίου)
62κ.
1. Τελιανίδου Θεοδώρα (Ευπυρίδαι)
2. Βερλέτη Ιωάννα (Εθνικός Γ.Σ.)
3. Αγόρου Βασιλική (Σπάρτακος Ιωαννίνων)
65κ.
1. Τσακνάκη Βιργινία (Εύρωπος)
2. Πανταζή Άννα-Μαρία (ΠΟΠ)
3. Μπουρλή Κωνσταντίνα-Μαρία (Ευπυρίδαι)
3. Πασκάλοβα Μαρία (Ευπυρίδαι)
68κ.
1. Παπαβασιλείοπυ Αγόρω (Ευπυρίδαι)
2. Αμπατζή Χριστίνα-Μαρία (Ευπυρίδαι)
3. Βούλγαρη Λυγερή (Άρης Θεσσαλονίκης)
3. Μιχαηλίδου Ελένη (Δύμου Κερκίνης)
72κ.
1. Αχμέτ Άιντα (Ευπυρίδαι)
2. Χριστοδουλάκη Δήμητρα (Ευπυρίδαι)
3. Λυκοπούλου Παρθένα-Νένα (Ολύμπιοι)
3. Μαλάμου Ευφροσύνη (Ευπυρίδαι)
76κ.
1. Πιτσιάβα Αικατερίνη (Όγχηστος)
2. Παντσίδου Αναστασία (Κρότων)
3. Αλεξάκη Αγγελική (Άτλας Καλλιθέας)
3. Χανδρινού Σιμέλα (ΔΑΣ Ζεφυρίου)

Κατάταξη συλλόγων
1. Ευπυρίδαι Άνω Λιοσίων 25 βαθμούς
2. Ευκαρπία 8 βαθμούς
3. Όγχηστος Λάρισας 6 βαθμούς

Tags

WH7-banner