Ατομικό ρεκόρ και η Παπαδοπούλου

Η αθλήτρια του Ναπολέοντα Κεφαλόπουλου σημείωσε νέο ατομικό ρεκόρ με 1:32:53 στο βαλκανικό πρωτάθλημα βάδην ενώ κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των γυναικών.

Η Χριστίνα Παπαδοπούλου βελτίωσε σχεδόν κατά 4 λεπτά το ατομικό της ρεκόρ αφού είχε 1:36:33 από το περσινό βαλκανικό πρωτάθλημα στην Ουκρανία. Εξαιρετική επίδοση και από τη συναθλήτριά της στην προπόνηση, την Κυριακή Φιλτισάκου, με 1:32:23. Ανάμεσά τους τερμάτισε σε 1:32:33 η Πένυ Τσινοπούλου που σημείωσε άλλη μία πολύ αξιόλογη επίδοση κοντά στο ατομικό της ρεκόρ από πέρυσι (1:31:39) και θα την ανεβάσει στο παγκόσμιο ράνκινγκ σε θέση εντός πρόκρισης, ενώ κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κούρσα. Η αθλήτρια του Θανάση Δεληγιάννη μέχρι σήμερα ήταν 61η στο παγκόσμιο ράνκινγκ και την πρόκριση παίρνουν οι πρώτες 60 αθλήτριες.