Διπλό στο Ηράκλειο για τον ΑΝΟΓ

Με το διπλό έφυγε από το Ηράκλειο ο ΑΝΟ Γλυφάδας κερδίζοντας με 10-5 το ΝΟ Ρεθύμνου ενώ μια άνετη νίκη πήρε ο ΝΟ Βουλιαγμένης με 12-6 από τον Εθνικό Πειραιάν για τον πρώτο όμιλο της Α1 πόλο των γυναικών στην 4η αγωνιστική.

Η ομάδα της Γλυφάδας συνεχίζει να πραγματοποιεί πολύ καλές εμφανίσεις ακόμα και σε δύσκολες έδρες όπως αυτή του ΝΟ Χανίων. Το πρώτο οκτάλεπτο ήταν ισοδύναμο για τις δύο ομάδες, με τα κορίτσια του Ορέστη Σαλάχα να παίρνουν το προβάδισμα στο ημίχρονο με 5-4. Στο δεύτερο μισό του αγώνα, ο ΑΝΟ Γλυφαδας ανέβασε στροφές, φτάνοντας στη νίκη με 10-5 ενώ πρώτη σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε η Γρηγορόπουλου με 3 τέρματα.

Οκτάλεπτα 3-3, 1-2, 0-3, 1-2
ΝΟ Ρεθύμνου (Βασίλης Κουνδουράκης): Ζοφώλη Ν., Μαλλιαρού, Κυριακάκη, Φραγκιουδάκη, Φαρμάκη Μ., Γαβαλά 1, Συριανόγλου, Ζοφώλη Β. 2, Λιμπιτάκη Σ., Φαρμάκη Ε. 1, Λιμπιτάκη Α., Παναγιωτάκη 1, Φραγγελάκη, Χρυσοβέργη, Καραγιάννη
ΑΝΟ Γλυφαδας (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Νίνου, Μαμόγλου 2, Κόλλια 2, Αντωνιάδη, Γρηγοροπούλου 3, Κοκκινάκη 1, Μαστρόκαλου, Γαλιατσάτου, Κοντογιάννη 2, Καρύτσα

Εύκολη νίκη για τον ΝΟ Βουλιαγμένης
Ο ΝΟ Βουλιαγμένης δεν συνάντησε πρόβλημα απέναντι στον Εθνικό. Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου πήρε από το ξεκίνημα του αγώνα και στο ημίχρονο προηγήθηκε με 7-3. Η ίδια εικόνα παρέμεινε μέχρι τη λήξη του αγώνα και ο ΝΟΒ πήρε τη νίκη με 12-6.

Οκτάλεπτα 2-1, 5-2, 2-0, 3-3
ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου): Λαβί, Τσιμάρα, Καλαϊτζή 2, Ρακιντζή, Γιαννοπούλου, Ξενάκη 3, Νίνου 1, Πάτρα, Κότσια 2, Διαμαντοπούλου 2, Κοντονή 1, Πρωτοπαπά 1, Μουστακαρία, Καϊάφα, Κοτσιώνη
Εθνικός Πειραιά (Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Χάουτον 2, Κωνσταντοπούλου, Τζελέπη 1, Μπίσμπα, Χατζηκυριακάκη, Λογοθέτη 1, Πέττα 1, Κους 1, Ρουμελιώτη, Κοτζιά, Αναγνώστου, Μπερίκου, Ζαφειράκη.