Εύκολα ο Ολυμπιακός νίκησε την Παρτιζάν

Δίχως να αντιμετώπισει το παραμικρό πρόβλημα, η ομάδ από των ανδρών του Ολυμπιακού νίκησε 16-8 την Παρτιζάν για την τέταρτη αγωνιστική του τσάμπιονς λιγκ και παραμένει μόνος πρώτος στον 1ο όμιλο.

Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου ξεκίνησε από την αρχή πολύ δυνατά την αναμέτρηση στο Παπαστράτειο προκειμένου να «καθαρίσει» γρήγορα και το κατάφερε. Στο πρώτο οκτάλεπτο το σκορ ήταν 5-1 με τους νεαρούς Σέρβους να μην μπορούν να αντιδράσουν στο σαρωτικό Ολυμπιακό. Στο ημίχρονο το σκορ πήγε στο 9-3 για να μπουν πιο χαλαροί οι ερυθρόλευκοι στην τρίτη περίοδο και να δώσουν το δικαιωμα στους Σέρβους να κάνουν επιμέρους σκορ 3-4 για να μειώσουν σε 12-7. Το τέταρτο οκτάλεπτο ήταν μια επανάληψη των δύο πρώτων. Οι ερυθρόλευκοι διεύρυναν το αήττητο σερί τους στους 11 αγώνες.
Οκτάλεπτα 5-1, 4-2, 3-4, 4-1
Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος) Πάβιτς, Μυλωνάκης 2, Δελακάς, Γενηδουνιάς 2, Φουντούλης 3, Νικολαΐδης 2, Δερβίσης, Μπούσλιε 1, Μουρίκης 2, Γούνας 3, Αργυρόπουλος – Κανακάκης, Ομπράντοβιτς 1, Γαλανόπουλος.
Παρτιζάν (Στέφαν Τσίριτς) Ριστίσεβιτς, Κασούμ, Φ. Γιάνκοβιτς, Λούκιτς, Λάζιτς 1, Τόμιτς 2, Μ. Γιάνκοβιτς 1, Αντρέγιεβιτς 1, Μανόλιοβιτς 1, Ραντάνοβιτς, Ράντονιτς 2, Αξεντίγιεβιτς, Μπελοπάβλοβιτς.