Εύκολη νίκη για τη Βουλιαγμένη

Εύκολη νίκη σημείωσε η ομάδα πόλο των γυναικών της Βουλιαγμένης στον εξ αναβολής αγώνας της 4ης αγωνιστικής της τρίτης φάσης του πρωταθλήματος, κόντρα στον Εθνικό.

Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου χρειάστηκε μόλις οκτώ λεπτά στο ξεκίνημα του αγώνα (πρώτη περίοδο) για να «καθαρίσει» τον αγώνα. Με σερί 5-0 πήρε το προβάδισμα θέτοντας τις βάσεις για την νίκη που θα ακολουθούσε. Ο Εθνικός στην συνέχεια εμφανίστηκε βελτιωμένος στην άμυνα και προσπάθησε να ισορροπήσει το ματς, όμως δεν κατάφερε να μειώσει την ήδη μεγάλη διαφορά τερμάτων από την πρώτη περίοδο και ηττήθηκε με το τελικό 11-5. Η Νίχαους ήταν η πρώτη σκόρερ του αγώνα με τέσσερα τέρματα.
Θυμίζουμε πως ο αγώνας που ήταν προγραμματισμένος για το περασμένο Σάββατο (10/2), είχε αναβληθεί λόγω καιρικών συνθηκών.
Οκτάλεπτα 5-0, 2-2, 3-1, 1-2
ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου) Κούβδου, Νιχάους 4, Χυδηριώτη 1, Τζελέπη 2, Κοκκινάκη, Ξενάκη 3, Μαυρωτά, Πάτρα, Κούλχαας 1, Διαμαντοπούλου, Καλαιτζή, Αντωνιάδη, Κοτσιώνη, Νίνου Π., Νίνου Ει.
Εθνικός (Κώστας Βαμβακάρης) Δουρέκα Στ., Καλαργυρού, Δουρέκα Α., Βάσιλα, Μουταφιάν 1, Μπίσμπα, Κούβδου, Λογοθέτη, Αποστολίδου, Φραγκιουδάκη, Νιαρχάκου 1, Τζούρκα, Κατσίμπρη 3, Χατζηκυριακάκη.