ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Έκτη θέση για την Εθνική στο ευρωπαϊκο νεανίδων

Την έκτη θέση στον τελικό στο τεχνικό ομαδικό κατέλαβε η Εθνική ομάδα καλλιτεχνικής κολύμβησης νεανίδων στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Πράγα..

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, συγκεντρώνοντας 81,0119 βαθμούς και πήρε την 6η θέση, από τις 12 που έλαβαν μέρος.

Την πρώτη θέση κατέκτησε η Ρωσία με 89,9802 βαθμούς, το ασημένιο μετάλλιο πήρε η Ουκρανία με 87,6098 βαθμούς ενώ 3η αναδείχθηκε η Ισπανία με 84,8604 βαθμούς.

Με το τέλος του αγώνα, η έφορος και μέλος του Δ.Σ. της ΚΟΕ, Μαρία Παρασκευοπούλου, δήλωσε: «Κάναμε μια πολύ καλή εμφάνιση και είμαστε απόλυτα ικανοποιημένες με την έκτη θέση. Έχουμε νεαρή ομάδα και βάζουμε τις βάσεις από τώρα για το μέλλον».