Επιβλητικός Ολυμπιακός, πρώτη νίκη για τον ΠΑΟΚ

Επιβλητικός ήταν ο Ολυμπιακός απέναντι του Απόλλωνα στο Παπαστράτειο ενώ ο ΠΑΟΚ σημείωσε την πρώτη του νίκη, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 ανδρών.

Μία επιβλητική νίκη σημείωσε ο Ολυμπιακός στον αγώνα του απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης, στο Παπαστράτειο. Οι ερυθρόλευκοι ήταν καταιγιστικοί από το πρώτο οκτάλεπτο και πριν λήξει το ημίχρονο είχαν καταφέρει να δημιουργήσουν διαφορά οχτώ τερμάτων. Οι παίκτες του Απόλλωνα προσπάθησαν να ανέβουν στην τρίτη περίοδο όμως δεν ήταν αρκετό. Έτσι, με 14-8 ο Ολυμπιακός σημείωσε τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα.
Οκτάλεπτα: 3-1, 7-1, 1-4, 3-2.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Ντάουμπε 1, Σκουμπάκης 2, Γενηδουνιάς 4, Αργυρόπουλος – Κανακάκης 1, Πρέκκας, Δερβίσης, Κάκαρης 2, Μουρίκης, Καπότσης 2, Χρυσοσπάθης 1, Ιρβινγκ 1, Σύρμας, Γραμματικός, Μαθιόπουλος.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Γαλανίδης, Αλαμάνος, Παπαγεωργίου, Δερμιτζάκης, Χατζηκυριακάκης, Τοράκης 2, Μίτροβιτς 1, Βιτέλλας, Μπόουεν 2, Γούνας 2, Γωνιωτάκης, Σολανάκης 1, Καβουσανός, Φέγγος, Κίτσος.

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ

Αντιμετωπίζοντας τον ΑΝΟ Γλυφάδας στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 12 γκολ. Οι παίκτες του ΑΝΟΓ ξεκίνησαν παίρνοντας το προβάδισμα όμως οι παίκτες του ΠΑΟΚ απάντησαν στη δεύτερη περίοδο ενώ συνέχισαν να προηγούνται στα γκολ μέχρι και το τέλος του αγώνα, για να διαμορφώσουν το τελικό 7-12.
Οκτάλεπτα: 4-3, 1-4, 2-3, 0-2.
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Κουρούβανης Δ., Τζελάτης, Παπούκας 1, Περόπουλος, Μαυρωτάς Λ., Ηλιόπουλος 1, Χατζηστεφάνου, Χριστοφορίδης 1, Στίβενσον 1, Φωτόπουλος, Χαραλαμπόπουλος 2, Γούντχεντ 1, Μπακαλούμης, Πούρος, Γαλάνης.
ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Σαρησάββας, Ραντόγεβιτς 3, Προσινικλής Ν., Μαρινάγης 1, Κεχαλάρης 1, Γιαννόπουλος 2, Σγουρίδης, Παπάκος Ι. 1, Προσινικλής Π., Ράντονιτς 4, Κουτσαντάς, Μανθογιάννης, Μάνος, Νικολαΐδης Ι.