Γιούρο καπ: Έφερε ισοπαλία ο ΝΟΒ στη Σερβία

Με ισοπαλία έληξε ο πρώτος αγώνας της φάσης των «16», της ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης πόλο, για την ομάδα ανδρών της Βουλιαγμένης με αντίπαλο την σέρβικη Νόβι Μπεόγκραντ.

Οι παίκτες του ΝΟΒ κατάφεραν σε όλον τον αγώνα να κρατήσουν σταθερό προβάδισμα τουλάχιστον ενός τέρματος έως και το τρίτο οκτάλεπτο. Ωστόσο στην τελευταία περίοδο αύξησαν την διαφορά με δύο το γκολ του αρχηγού Αφρουδάκη στα δύο πρώτα λεπτά μετά την έναρξη της (5-7). Δύο γκολ των Σέρβων όμως ήταν αρκετά για να ισοφαρίσουν και να κρατήσουν το σκορ ως το τέλος στο 7-7, για να λήξει το παιχνίδι με ισοπαλία.
Ο επαναληπτικός αγώνας για την πρόκριση στον γύρο των οκτώ θα διεξαχθεί στο κολυμβητήριο του Λαιμού στις 6 Μαρτίου και όποια ομάδα επικρατήσει σε αυτό τον αγώνα, θα περάσει στην επόμενη φάση.
Οκτάλεπτα: 2-3, 1-1, 1-1, 3-2 Νόβι Μπεόγκραντ (Βλαντιμίρ Βουγιασίνοβιτς): Νικολά Μπουρσάκ 2, Μίλος Τσουκ 1, Ντράσκο Γκογκόβ 2, Νικολό Νικολάβ 1, Μάτεγα Ασανόβιτς 1.
ΝΟ Βουλιαγμένης(Χρβόγια Κολιάνιν): Κωνσταντίνος Γκιουβέτσης 1, Χαράλαμπος Τρούλος 2, Ευστάθιος Καλογερόπουλος 1, Χρήστος Αφρουδάκης 2, Άντρια Μπάσιτς 1.