Γρήγορος ο Μελαδίνης

Σε καλή κατάσταση ο Οδυσσέας Μελαδίνης, έκανε πολύ καλή κούρσα στο σουηδικό όπεν πριν από λίγη ώρα.

του Στέφανου Σουλιώτη

Αγωνιζόμενος στα 100μ. ελεύθερο ο Μελαδίνης κατέβηκε τα 50 δευτερόλεπτα για δεύτερη φορά φέτος (στους χειμερινούς αγώνες είχε κάνει 49.55). Ο Έλληνας πρωταθλητής ολοκλήρωσε το 100αρι σε 49.91 και κατέλαβε την 5η θέση παρά το γεγονός ότι κολύμπησε στον τελικό Β. Ο Ανδρέας Βαζαίος με 51.13 κατέλαβε τη 18η θέση.
Στα 200μ. πεταλούδα, ο Στέφανος Δημητριάδης κατέβηκε τα δύο λεπτά και με 1:59.43 ήταν τρίτος στον τελικό πίσω από τον Σάιμον Σιοντέν που έκανε 1:57.43 και τον Εβγκένι Κοπτέλοβ με 1:58.16.