ISL 3 πλέι οφ: Δεν χάνει ο Βαζαίος!

Ο Ανδρέας Βαζαίος είναι σε τρομερή κατάσταση και συνεχίζει να εντυπωσιάζει, ενόψει του παγκόσμιου πρωταθλήματος 25αρας πισίνας στο Άμπου Ντάμπι.

Ο αθλητής του Αλέξανδρου Νικολόπουλου, στον πρώτο του αγώνα μετά από ευρωπαϊκό του Καζάν όπου στέφθηκε πρωταθλητής Ευρώπης στο 200αρι μεικτής, ήταν και πάλι ανίκητος.
Την πρώτη μέρα των πλέι οφ της ISL 3 που διεξάγονται στο Αϊντχόφεν της Ολλανδίας, ήταν και πάλι ο νικητής στα 200μ μεικτής. Ολοκλήρωσε την κούρσα σε 1:53.11 αφήνοντας αρκετά πίσω τον Βραζιλιάνο Λεονάρντο Σάντος που ήταν δεύτερος με 1:54.89 και τρίτο το Ρώσο Αντρέι Ζίλκιν με 1:55.49.
O Βαζαίος είναι ο MVP της αμερικάνικης ομάδας Ντι Σι Τράιντεντ όμως από μόνος του δεν μπορεί να τη βάλει στα τελικά. Μετά την πρώτη μέρα των αγώνων, η Ντι Σι Τράιντεντ έχει 179 βαθμούς και είναι στην τρίτη θέση, 91 πίσω από την Ένερτζι Στάνταρντ που είναι στη 2η προνομιούχα θέση.