Καλή παρουσία η Εθνική MTB στο Κιλκίς

Οι 4 αθλητές που έχουν μαζέψει τους περισσότερους βαθμούς για την ελληνική ομάδα στην Ολυμπιακή κατάταξη στην ορεινή ποδηλασία πήραν τις πρώτες θέσεις σε αξιολογημένο αγώνα στο Κιλκίς.

Ο διεθνής αγώνας που έγινε χθες στο λόφο Αγίου Γεωργίου του Κιλκίς είχε μήκος διαδρομής 4300μ και ήταν κατηγορίας C2. Το παρών έδωσαν και οι τέσσερις αθλητές που ανήκουν στην Εθνική ομάδα: ο Δημήτρης Αντωνιάδης, ο Περικλής Ηλίας, ο Ηλίας Τσορτουκτσίδης και ο Χαρούν Μόλλα. Ο Ηλίας τερμάτισε πρώτος σε 1:15:50 και πήρε 30 βαθμούς και ακολούθησε ο Αντωνιάδης σε 1:17:35 που πήρε 20 βαθμούς, ενώ οι Μόλα και Τσορτουκτσίδης ολοκλήρωσαν στην 4η και 5η θέση αντίστοιχα. Ακολουθούν τα αποτελέσματα: