ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Καλή εμφάνιση στη Σερβία από Τσορτουκτσίδη – Μολλά

Ο Ηλίας Τσορτουκτσίδης κατέκτησε την 4η και ο Χαρούν Μολλά την 5η θέση στο shοrt track,  στην πρεμιέρα των αγώνων ορεινής ποδηλασίας στην Σερβία.

Στον αγώνα που έχει την την επωνυμία Pantelej Trophy, οι δύο Έλληνες ποδηλάτες έχοντας μικρή διαφορά από τους αθλητές που ανέβηκαν στο βάθρο ολοκλήρωσαν την πρώτη μέρα με καλή παρουσία. Ο χρόνος του Τσορτουκτσίδη ήταν 22:10 και του Μολλά 22:38, παίρνοντας 2 πόντους και 1 αντίστοιχα.

Νικητής ήταν ο Σακίρ Αντίλοβ (21:12 – 10 πόντοι) από το Καζακστάν και τον ακολούθησαν στο βάθρο δύο Σλοβάκοι, ο Όντρι Κλάζο (21:36 – 6π.) και ο Τζακούμπ Κούρτι. (21:51 – 4π.)

Οι αγώνες που γίνονται στην πόλη Νις, συνεχίζονται και ολοκληρώνονται αύριο με το Cross Country, με την συμμετοχή αθλητών Βουλγαρία, Σλοβακία, Καζακστάν, Σερβία και Ελλάδα.