ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ

Καλή παρουσία στο Ισραήλ

Ικανοποιητικές ήταν οι εμφανίσεις των Ελλήνων αθλητών που συμμετείχαν στο 13ο διεθνές πρωτάθλημα όπεν παίδων και εφήβων που ολοκληρώθηκε τη Δευτέρα.

του Στέφανου Σουλιώτη

Στη κατηγορία των 48κ. ο Διονύσης Ραψωμανίκης κατέκτησε την πρώτη θέση νικώντας στον τελικό τον Ιτάι Όνι από το Ισραήλ με 9-3. Προηγουμένως ο Έλληνας πρωταθλητής είχε αποκλείσει τον Γεωργιανό Μπέκα Καβταράντζε με 11-8. Ο Όνι έφτασε στον τελικό επικρατώντας με 10-6 επί του Επαμεινώνδα Τριανταφύλλου.
Στα 57κ. ο Λευτέρης Χριστόπουλος κατέλαβε τη δεύτερη θέση καθώς ηττήθηκε από τον Ισραηλινό Χανάν Σουίσα με 15-9. Στην κατηγορία των 68κ. ο Νικόλας Σάιτ δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Μάξιμ Γκινζμπουργκ. Ο Έλληνας πρωταθλητής γνώρισε την ήττα με 11-9 από τον Ισραηλινό και κατέλαβε την τρίτη θέση.