Καλό ξεκίνημα στο πρώτο ετάπ της Ρόδου

Χθες ολοκλήρωσε το πρώτο από τα τέσσερα ετάπ του ποδηλατικού γύρου της Ρόδου το οποίο διεξάγεται από τις 8 μέχρι και τις 11 Απριλίου, η ελληνική ομάδα.

Στην κούρσα της ατομικής χρονομέτρησης με απόσταση 2,2 χιλιομέτρων, την πρώτη θέση κατέλαβε ο Πολωνός Μαρσέλι Μπουκουσλάβσκι με 02:35 και τον ακολούθησαν στην δεύτερη και τρίτη θέση με ένα δευτερόλεπτο διαφορά, οι Νταν Χόλε (Ολλανδία) και Ντένις Γκράσβολντ (Νορβηγία). Από την ελληνική ομάδα πρώτος τερμάτισε ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης ολοκληρώνοντας στην 22η θέση. Ο Παναγιώτης Καραβίτσης τερμάτισε 28ος, ο Δημήτρης Χρηστάκος 70ος, ο Χρήστος Βολικάκης 75ος, ο Βίλα Αιμιλιάνο 103ος, ο Παναγιώτης Χριστόπουλος 110ος και ο Χαράλαμπος Καστράντας 164ος. Για τα αναλυτικά αποτελέσματα διαβάστε εδώ.

Σήμερα θα πραγματοποιηθεί το δεύτερο ετάπ του αγώνα στο οποίο οι ποδηλάτες θα πρέπει να διανύσουν 138,5χλμ με 1615μ συνολικά, ανηφόρας.