ΠΑΛΗ

Καλό πλασάρισμα ο Πρεβολαράκης στο ευρωπαϊκό

Στην αναμέτρηση με το Βούλγαρο Μνατσακανιάν για μία θέση στον αγώνα διεκδίκησης του χάλκινου μεταλλίου ο Έλληνας παλαιστής ηττήθηκε με σκορ 4-1 στα σημεία.

Στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Βούλγαρος πήρε το προβάδισμα με 2-1 στα σημεία ενώ στο 3.08 το χρονόμετρο σταμάτησε καθώς πάνω στον αγώνα άνοιξε η μύτη του Έλληνα. Ο Μνατσακανιάν είχε πιο επιθετικό παιχνίδι και κατάφερε να κάνει το 4-1 με 2 λεπτά να απομένουν, στα οποία ο Έλληνας δεν κατάφερε να ανέβει και πάλι στο σκορ. Αυτό σημαίνει ότι ολοκλήρωσε την παρουσία του στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα με την 9η θέση.

Να σημειωθεί ότι στον αντίστοιχο αγώνα για το δεύτερο χάλκινο ο Ελληνοσουηδός Άλεξ Κεσσίδης που αγωνίζεται για τη σκανδιναβική χώρα νίκησε το Ρώσο Οπίεφ και θα παλέψει το απόγευμα με τον Ουκρανό Γιακοβλίεφ για μία θέση στο τρίτο σκαλί του βάθρου.