Connect with us

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ξεχώρισε ο Σοφιανίδης

Published

on

Τα «Αλεξάνδρεια» συνεχίστηκαν στη Θεσσαλονίκη με τον Νίκο Σοφιανίδη να φτάνει κοντά στο όριο πρόκρισης για το πανευρωπαϊκό εφήβων-νεανίδων στα 200μ. ύπτιο.

του Άκη Ιωακείμογλου
[email protected]

Χωρίς σπουδαίες επιδόσεις συνεχίστηκαν σήμερα τα «Αλεξάνδρεια» στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης. Από τις ελάχιστες επιδόσεις που ξεχώρισαν ήταν το 2:04.33 του εορτάζοντα Νίκου Σοφιανίδη στα 200μ. ύπτιο. Ο κολυμβητής του ΠΑΟΚ έφτασε κοντά στο όριο πρόκρισης του πανευρωπαϊκού εφήβων-νεανίδων που είναι 2:03.14, δείχνοντας ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο για να το πετύχει. Το μίτινγκ ολοκληρώνεται αύριο με δύο αγωνιστικές ενότητες το πρωί στις 9:00 και το απόγευμα στις 17:00.

Τα σημερινά αποτελέσματα
800μ. ελεύθερο (Α)
01. Ντίμιταρ Ατανάσοφ (Βουλγαρία) 8:41.35
02. Γιώργος Αληπρασίτης (ΝΟ Λάρισας) 8.53.32
03. Αγκντέ Αϊκόφ (Βουλγαρία) 8:56.47

50μ. πρόσθιο (Γ)
01. Ιλίνα Γιόζοβα (Βουλγαρία) 1:17.11
02. Αγγελική Κρανιά (ΝΑΣ Αττικής) 1:19.71
03. Ελένη Λιόλιου (Μακεδονικός) 1:19.96

100μ. πρόσθιο (Α)
01. Δημήτρης Κουλούρης (Γλαύκος) 1:04.40
02. Ιβάν Γκερόφ (Βουλγαρία) 1:06.20
03. Ματέι Ρεζάσκι (Βουλγαρία) 1:06.65

100μ. πεταλούδα (Γ)
01. Κριστέλ Βουρνά (Εθνικός) 1:01.65
02. Σωτηρία Νεοφύτου (ΠΑΟΚ) 1:04.45
03. Δήμητρα Τζιώρα (Μακεδονικός) 1:06.16

100μ. πεταλούδα (Α)
01. Χρήστος Παπαδόπουλος (ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης) 57.28
02. Ανάργυρος Τυλιγαδάς (Γλαύκος) 57.61
03. Σπύρος Σανοζίδης (Πανσερραϊκος) 57.71

200μ. ελεύθερο (Γ)
01. Φιλιώ Ραυτοπούλου (Ηρακλής) 2:07.51
02. Χρυσούλα Καραμάνου (ΚΟΠΙ) 2:07.62
03. Κυριακή Τρούλου (Π. Φάληρο) 2:08.62

200μ. ελεύθερο (Α)
01. Πέταρ Μποζίλοφ (Βουλγαρία) 1:59.18
02. Γκεόργκι Στογιάνοφ (Βουλγαρία) 1:59.18
03. Στόιτσκο Στόιτσοφ (Βουλγαρία) 2:00.25

50μ. ύπτιο (Γ)
01. Ασπασία Πετραδάκη (Άρης) 30.46
02. Ειρήνη Μπράμου (Γλαύκος) 30.66
03. Αναστασία Ασπράγκαθου (Γλαύκος) 30.97

50μ. ύπτιο (Α)
01. Νίκος Σοφιανίδης (ΠΑΟΚ) 27.12
02. Ανάργυρος Τυλιγαδάς (Γλαύκος) 27.41
03. Γρηγόρης Χαρίσης (ΝΑΣ Αττικής) 28.71

200μ. μ. ατομική (Γ)
01. Γεωργία Καδόγλου (Βουλγαρία) 2:21.86
02. Αλεξάνδρα Γεωργιάδου (Μακεδονικός) 2:27.51
03. Βενέλινα Μίνεβα (Βουλγαρία) 2:29.64

200μ. μ. ατομική (Α)
01. Νίκολα Ντιμίτροφ (Βουλγαρία) 2:07.87
02. Χρήστος Μούχας (Περιστέρι) 2:10.63
03. Καλογιάν Νικόλοφ (Βουλγαρία) 2:11.16

50μ. ελεύθερο (Γ)
01. Δέσποινα Μαρκαντέ (Άρης) 26.92
02. Φιλιώ Ραυτοπούλου (Ηρακλής) 27.75
03. Μαρία-Αφροδίτη Μπαγιώτη (Ολυμπιακός) 27.90

50μ. ελεύθερο (Α)
01. Οδυσσέας Μελαδίνης (Π. Φάληρο) 23.50
02. Φώτης Μυλωνάς (Άρης) 23.55
03. Χρήστος Παπαδόπουλος (ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης) 24.53

200μ. ύπτιο (Γ)
01. Ιωάννα Σαχά (Γλυφάδα) 2:19.80
02. Ειρήνη Μπράμου (Γλαύκος) 2:23.55
03. Πέτρα Μπόρος (Νεάπολη) 2:24.03

200μ. ύπτιο (Α)
01. Νίκος Σοφιανίδης (ΠΑΟΚ) 2:04.33
02. Παναγιώτης Χιώτης (Π. Φάληρο) 2:07.25
03. Ηλίας Θεοδωρίδης (ΠΑΟΚ) 2:11.29

1.500μ. ελεύθερο (Γ)
01. Μαριάννα Λυμπερτά (Ολυμπιακός) 17:07.20
02. Ελισάβετ Μαρμαρά (ΠΑΟΚ) 17:55.15
03. Στέλλα Αλεξανδρίδου (Μακεδονικός) 18:11.73

Advertisement

Advertisement

EDITORIAL

Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες