Connect with us

ΒΟΛΕΪ

Κύπελλο γυναικών: Προκρίσεις για Άρη, Θέτις, Αίαντα

Published

on

Άρης και Θέτις Βούλας ξεπέρασαν εύκολα τα εμπόδια Ηλυσιακού και ΜΕΝΤ αντίστοιχα, ενώ ο Αίας τα… χρειάστηκε στο ντέρμπι της Δυτικής Θεσσαλονίκης κόντρα στην Ελπίδα.

Στην Αθήνα ο Ηλυσιακός μόνο στο τρίτο σετ μπόρεσε να δείξει ανταγωνιστικό πρόσωπο, αλλά ο Άρης έφτασε άνετα στην πρόκριση.

Tα σετ: 0-3 (15-25, 12-25, 19-25)
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο. (Ρούσης): Μερκούρη, Μπέμπη, Παπαγεωργίου, Παπαδέδε, Σάντε, Χατζηκωνσταντά / Μανιατογιάννη (λ), Σερέτη, Βασιλαντωνάκη, Μιχελάκου.
Α.Σ. ΑΡΗΣ (Τσαϊρέλης): Φάιερς, Άγκοστ, Τσομπανίδου, Κιουτσιούκη, Σίμιτς, Κωνσταντινίδου / Πετρινόλη (λ), Μυλωνά, Ανθούλη, Νταντούλα.

ΜΕΝΤ-Θέτις 0-3


Η ΜΕΝΤ το πάλψε όσο μπορούσε, αλλά η διαφορά δυναμικότητας με τη Θέτιδα Βούλας ήταν δεδομένη και το τελικό 0-3 ήρθε χωρίς απρόοτπα.

Τα σετ: 0-3 (16-25, 17-25, 20-25)
Μ.Ε.Ν.Τ. (Φλώρος): Νικολαΐδου, Μπαλλογιάννη, Καψαχείλη, Παπαστεφάνου, Σωτηρίου, Κυριακίδου / Αβραμίδου (λ), Μούμολη, Βέντζιου, Νικούλη, Γκάλιου.
Α.Σ.Π. ΘΕΤΙΣ (Νικολάκης): Ριντ, Γεωργιάδου, Βλαχάκη, Κωνσταντίνου, Γκουντιμένκο, Δρακουλίδου / Ξηντάρα (λ), Ζούρου, Αποστολάκη, Λάβδα, Σιρίνινα.

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Αίας Ευόσμου 1-3


Η Ελπίδα προηγήθηκε με 1-0, αλλά έχασε το τρίτο σετ με 26-28, αν και προηγήθηκε με 22-17 κι έτσι στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες επικράτησαν εύκολα.

Τα σετ: 1-3 (25-20, 20-25, 26-28, 15-25)

Τα αποτελέσματα της φάσης των «16»
Τρίτη 11 Φεβρουαρίου
Πανναξιακός Α.Ο.Ν. – Α.Ο.Φ. Πορφύρας 3-0 (25-13, 25-05, 25-18)
Διαιτητές: Οικονόμου Β., Βελώνης, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Μουστάκη, Θεοδοσίου, Γραμματεία: Τζακωνιάτου.

Παναθηναϊκός Α.Ο. – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 2-3 (16-25, 25-14, 11-25, 25-20, 13-15)
Διαιτητές: Παπαδογούλας, Κουτσούλας, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Νικάκης, Τόλιος, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Γ.Σ. Ηλιούπολης – Α.Ο. Θήρας 0-3 (17-25, 16-25, 12-25)
Διαιτητές: Μεταξά, Παγκοζίδης, Παρατηρητής: Τσιντομηνάς, Επόπτες: Δεκαβάλλα, Μαυρολαμπάδου, Γραμματεία: Λυκούδη.

Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου
Φ.Ο. Βριλησσίων – Α.Ε.Κ. 0-3 (13-25, 17-25, 21-25)
Διαιτητές: Λιάκου, Βλάχος, Παρατηρητής: Διαμαντόπουλος, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil – Π.Α.Ο.Κ. 0-3 (29-31, 23-25, 23-25)
Διαιτητές: Νικολόπουλος, Ράντσιου, Παρατηρητής: Τσιμπινός, Επόπτες: Σταθοπούλου, Σπίγγου, Γραμματεία: Νυδριώτη.

Μ.Ε.Ν.Τ. – Α.Σ.Π. Θέτις 0-3 (16-25, 17-25, 20-25)
Διαιτητές: Μπουκουβάλα, Μαλακίδης, Γραμματεία: Τσιλιγκού.

Α.Σ. Ελπίς – Α.Π.Σ. Αίας 1-3 (25-20, 20-25, 26-28, 15-25)
Διαιτητές: Μπέλλος Εμμ., Μπέλλος Ι., Γραμματεία: Χαλκιά.

Ηλυσιακός Α.Ο. – Α.Σ. Άρης 0-3 (15-25, 12-25, 19-25)
Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Παπαστάμος, Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Μπάμπαλης, Τσίτσικας Ν., Γραμματεία: Χίλιου.

Advertisement

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες