Live ο τελικός ντάιαμοντ λιγκ Βρυξελλών

Στις Βρυξέλλες διεξάγεται ο δεύτερος τελικός της σειράς του ντάιαμοντ λιγκ και το Sportsfeed θα μεταφέρει στους αναγνώστες του, όλα όσα θα συμβαίνουν στο στάδιο του Βασιλιά Μπουντουέν, ζωντάνα.

22:58
Η Κατερίνα Στεφανίδη ολοκλήρωσε τον αγώνα με τρεις άκυρες προσπάθειες στο 4.92μ.

22:50
Ο Κριστιάν Τέιλορ επικράτησε στο τριπλούν με 17.49μ. με τον Γουίλ Κλέι να ακολουθεί με 17.35μ. και τον Πέντρο Πιτσάρδο να μένει τρίτος με 17.32μ.

22:48
Αναμενόμενη η νίκη της Μαρίγια Λασίτκενε στο ύψος με 2.02μ. Με 1.94μ. δεύτερη ήταν η Γιούλια Λεβτσένκο και στην τρίτη θέση η Μικαέλα Χρουμπά με 1.88μ.

22:46
Η Κατερίνα Στεφανίδη επιχείρησε το πρώτο άλμα στο 4.92μ. και ήταν αποτυχημένο.

22:42
Η Ελέιν Τόμπσον κέρδισε τα 100μ. με 10.92 και τη Μαρί Τζόσι Τα Λου να ακολουθεί με 10.93 και την Μπλέσινγκ Οκαγκμπάρε με 10.99.

22:39
Με το 4.85μ. που πέρασε η Στεφανίδη κέρδισε για δεύτερη φορά το διαμάντι αφού Μόρις και Νιούμαν έμειναν στο 4.75μ.

22:37
Ο Νάιτζελ Άμος κέρδισε το διαμάντι στα 800μ. με 1:44.53 και τον ακολούθησαν οι Πολωνοί Λεβαντόφσκι με 1:44.77 και Κζστοτ με 1:44.84.

22:35
Με την πρώτη πέρασε το 4.85μ. η Στεφανίδη και είναι πρώτη!

22:30
Η Κατερίνα Στεφανίδη πέρασε με τη δεύτερη το 4.75μ.

20:25
Η Φέιθ Κιπγιέγκον επικράτησε στα 1.500μ. με σπριντ στο τέλος αφήνοντας δεύτερη τη Σιφάν Χασάν. Η Κενυάτισα ολοκλήρωσε σε 3:57.04 ενώ η Ολλανδέζα έκανε 3:57.22. Στην τρίτη θέση η Γουίνι Τσεμπέτ με 4:00.18.

22:22
Η Κατερίνα Στεφανίδη απέτυχε στο πρώτο της άλμα στα 4.75μ. ενώ η Σάντι Μόρις το πέρασε με την πρώτη.

22:20
Ο παγκόσμιος πρωταθλητής του Λονδίνου, Άντριους Γκούτζιους πήρε το διαμάντι στη δισκοβολία με 68.16. Τον ακολούθησε ο Φέντρικ Ντακρές με 66.31μ. και ο Πιοτρ Μαλακόφσκι με 65.73μ.

20:18
Ο Νόα Λάιλς ήταν ο νικητής στα 200μ. και 20.00 και τον ακολούθησαν ο Αμίρ Γουέμπ με 20.01 και Ραμίλ Γκουλίεφ με 20.02.

22:05
Μεγάλη μάχη στο τριπλούν. Ο Πιτσάρδο έχει πηδήξει 17.32μ. και ο Τέιλορ 17.18μ.

21:58
Με την πρώτη πέρασε το 4.65μ. η Στεφανίδη από το οποίο ξεκίνησε τον αγώνα. Το ίδιο και η Μόρις με τη Νιούμαν.

21:53
Η Σονάι Μίλερ Ουίμπο έκανε ρεκόρ αγώνων στα 400μ. των γυναικών ολοκληρώνοντας τον αγώνα σε 49.46 καταρρίπτοντας το 49.65 της Άλιστον Φίλιξ.

21:47
Η τριάδα στη δισκοβολία των ανδρών μετά τις τρεις προσπάθειες.

1 Λιθουανία 68.16

2 Πολωνία 65.73

3 Βέγλιο 64.76

21:43
Σουμπένκοφ και Μέριτ πάλεψαν για την πρώτη θέση στα 110μ. εμπόδια με τον Ρώσο να είναι τελικά αυτός που επικρατεί.

21:36
Πολύ δυνατή η Έλεν Όμπιρι κέρδισε τα 5.000μ. και το διαμάντι, μετά το χρυσό στο παγκόσμιο πρωτάθλημα.

21:15
Στον Γιόχαν Μπλέικ κατέληξε το διάμαντι στο αγώνισμα των 100μ. δίχως όμως να κατέβει τα 10 δευτερόλεπτα.

21:12
Στο επί κοντώ των γυνακών, ο πήχης είναι στο 4.45μ., ύψος που το έχουν περάσει οκτώ αθλήτριες. Η Μόρις θα ξεκινήσει στο 4.55μ. και η Στεφανίδη από το 4.65μ.

21:07
Η Αμερικανίδα Νταλάιλα Μουχάμαντ, μετά το αργυρό μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα κατάφερε να κερδίσει το διαμάντι.

21:03
Στο τελευταίο της άλμα, η Ιβάνα Σπάνοβιτς πήδηξε 6.70μ. και πήρε το διαμάντι αφήνοντας δεύτερη την Ούγκεν.

20:55
Φοβερός τελικός στο μήκος των γυναικών. Μπορεί να μην έγινε η μεγάλη επίδοση, όμως οι πέντε πρώτες θέσεις κρίνονται στον πόντο.