Γκιόρ 2018 (αποστολή): LiveFeed, 2η μέρα

Σε λίγη ώρα ξεκινά η δεύτερη μέρα των αγώνων του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος πάιδων κορασίδων στο Γκιόρ της Ουγγαρίας και το Sportsfeed θα την καλύψει με livefeed που αποτελεί την πληρέστερη ενημέρωση, με όλα τα αποτελέσματα, παρασκήνια, δηλώσεις των πρωταγωνιστών, φωτορεπορτάζ και βίντεο από τις προσπάθειες των Ελλήνων αθλητών και αθλητριών.

Γκιόρ Πηνελόπη Γκιώνη

Timeline

22:44 - Παπαγιαννούλας: «Δεν πήγε καλά η κούρσα»
22:42 - Ατομικό ρεκόρ η Ιωαννίδου
22:39 - Πανοπούλου: «Είχα πολύ άγχος»
22:31 - Στην 9η θέση η Τσουκαλά
22:19 - Χάλκινο η Κοσμίδου, στους Ολυμπιακούς η Φρίγγη
19:13 - Το πανελλήνιο ρεκόρ της Καρύδη (video)
18:44 - Πανελλήνιο ρεκόρ, 3η και βλέπουμε
18:36 - Τελικό με την 7η επίδοση ο Καμαρινός
15:55 - Δόση: «Θέλω καθαρές προσπάθειες στον τελικό»
13:02 - 66.44μ. η καλύτερη βολή του Κεσσίδη
12:36 - Κελεπούρης: «Ικανοποιημένος με την 6η θέση»
12:31 - Στην 6η θέση ο Κελεπούρης (video)
11:44 - Δόθηκε η εκκίνηση στον τελικό 10.000μ. βάδην (video)
11:31 - Με 5.19μ. ολοκλήρωσε το μήκος η Τσουκαλά
11:29 - Καμαρινός: «Μπορώ και καλύτερα»
11:23 - Ημιτελικό και ο Καμαρινός (video)
11:15 - Τοτολίδης: «Πήγε να σπάσει η καρδιά μου»!
11:13 - Πέρασε στα ημιτελικά ο Τοτολίδης
11:05 - Αρχή με 5.19μ. για την Τσουκαλά (video)

Live Feed

22:44

06-07-2018

Παπαγιαννούλας: «Δεν πήγε καλά η κούρσα»

Με 6:20.50, ο Θανάσης Παπαγιανούλας, ολοκλήρωσε στην 21η θέση τα 2.000μ. στιπλ των εφήβων «Δεν πήγε καλα η κούρσα. Στεναχωριέμαι γιατί ούτε στο βαλκανικό πήγε καλά. Έχασα και την πρόκριση για τους Ολυμπιακούς» δήλωσε στο Sportsfeed, εμφανώς στεναχωρημένος ο νεαρός πρωταθλητής.

22:42

06-07-2018

Ατομικό ρεκόρ η Ιωαννίδου

Με ατομικό ρεκόρ ολοκλήρωσε την παρουσία της στον ημιτελικό των 800μ. η Ελένη Ιωαννίδου τρέχοντας σε 2:10.08 για να ολοκληρώσει στη 13η θέση. «Πολύ ικανοποιημένη από τους αγώνες μου. Ήρθα για την εμπειρία καθώς είμαι μικρή. Δεν με πειράζει που δεν προκρίθηκα στον τελικό. Οι επιδόσεις μου με ικανοποιούν».

22:39

06-07-2018

Πανοπούλου: «Είχα πολύ άγχος»

Με 2:11.32, η Ιωάννα Πανοπούλο ολοκλήρωσε τους ημιτελικούς στα 800μ. στη 18η θέση. «Σίγουρα μπορούσα καλύτερα. Με είχε καταβάλει το άγχος στον αγώνα και λίγο τα έχασα αλλά δεν στεναχωριέμαι» τόνισε στο Sportsfeed.

22:31

06-07-2018

Στην 9η θέση η Τσουκαλά

Στην 9η θέση ολοκλήρωσε το έπταθλο η Μαργαρίτα Τσουκαλά συγκεντρώνοντας 5.234 βαθμούς. Η Ισπανίδα Μαρία Βιθέντε με ρεκορ αγώνων 6.221 κέρδισε το χρυσό μετάλλιο με τη Λετονή Κριστίν Μπλαζέβιτσα να είναι δεύτερη με 5.629. Τα χάλκινο μετάλλιο κατέληξε στην Κιάρα Σούλερ με 5.615 βαθμούς.

22:19

06-07-2018

Χάλκινο η Κοσμίδου, στους Ολυμπιακούς η Φρίγγη

Με βολή στα 65.98μ. η Κοσμίδου ολοκλήρωσε στην τρίτη θέση για να πάρει το χάλκινο μετάλλιο, με την Βαλερια Ιβανένκο να είναι πρώτη ρίχνοντας βολή στα 73.25. Το αργυρό μετάλλιο πήγε στη Φιλανδή Σάρα Κίλινεν με 65.92μ. Επιτυχημένη ήταν και η παρουσί της Παναγιώτης Φρίγγη που κατάφερε να είναι εντός 10αδας και να πάρει ένα από τα 10 διαθέσιμα εισιτήρια για τους Ολυμπιακούς Αγώνες νέων στο Μπουένος Άιρες.

19:13

06-07-2018

Το πανελλήνιο ρεκόρ της Καρύδη (video)

18:44

06-07-2018

Πανελλήνιο ρεκόρ, 3η και βλέπουμε

Φοβερή η Σπυριδούλα Καρύδη στο μήκος έκανε νέο πανελλήνιο ρεκόρ πηδώντας στην 2η προσπάθεια της 6.23μ. (6.21μ. το προηγοήμενο). Όπως μας είπε ο Παύλος Σκορδίλης, δε θα κάνει άλλη προσπάθεια μετά την 4η παρά μόνο αν χρειαστεί. Αυτή τη στιγμή είναι τρίτη πίσω από τη Σουηδή Τίοντε Γιόχανσον (6.33μ.) και τη Ελβετίδα Έμα Πιφαρέτι (6.25μ.).

18:36

06-07-2018

Τελικό με την 7η επίδοση ο Καμαρινός

Πολύ μεγάλη επιτυχία για τον Γιάννη Καμαρινό που πέρασε στον τελικό των 110μ. εμποδίων με 13.70 που ήταν η 7η επίδοση. Δεν τα κατάφερε ο Ηλίας Τοτολίδης που κατετα΄γει 14ος με 13.91.

15:55

06-07-2018

Δόση: «Θέλω καθαρές προσπάθειες στον τελικό»

Παναγιώτα Δόση: «Δεν μπορώ να πω πως ήταν εύκολος αγώνας γιατί συμμετέχουν χώρες -υπερδυνάμεις στο άθλημα. Όσον αφορά τον στόχο μου, θέλω καθαρές προσπάθειες και θα κάνω ο,τι καλυτερο μπορώ! Πριν τον αγώνα, δεν μπορώ να πω τίποτα άλλο».

15:38

06-07-2018

5ος τελικά ο Κελεπούρης

Μία θέση στην τελική κατάταξη κέρδισε ο Άνθιμος Κελεπούρης στα 10.000μ. βάδην των παίδων καθώς υπήρξε ακύρωση με τον αθλητή να μην αποχωρεί από τον αγώνα.

15:22

06-07-2018

Εύκολα στον τελικό η Δόση

Χώρις να χάσει άλμα, περνώντας το 1.77μ. με την πρώτη, η Παναγιώτα Δόση πέρασε στον τελικό του ύψους.

15:22

06-07-2018

14ος ο Ζιώγας στον προκριματικό της σφυροβολίας

Εκτός τελικού έμεινε ο Θόδωρος Ζιώγας ο οποίος στον προκριματικό είχε κάλυτερη βολή στα 68.94μ. και ολοκλήρωσε στην 14η θέση. Η 12αδα έκλεισε στο 69.58μ.

14:33

06-07-2018

Ικανοποιημένοι Χύτας και Σάντας

Ικανοποιημένοι δήλωσαν στο Sportsfeed ο Σωτήρης Χύτας (αριστερά) και ο Αντώνης Σάντας (δεξιά). Χύτας: «Κάναμε καλο αγώνα και στον τελικό θα πάμε να κάνουμε ο,τι καλυτερο μπορούμε! Μια θέση στην οχτάδα θα ήταν πολυ σημαντική». Σάντας: «Είμαι ικανοποιημένος και χαίρομαι που είμαστε στον τελικό! Θα προσπαθήσουμε να μείνουμε στα ρεκόρ μας και ελπίζουμε σε ό,τι καλύτερο». Και οι δυο αθλητές επεσήμαναν το ποσό ευχάριστο είναι να αγωνίζονται μαζί καθώς τους βοηθά ιδιαίτερα με την διαχείριση του άγχους λίγο πριν τον αγώνα.

14:01

06-07-2018

Διπλή πρόκριση στο επί κόντώ με Χήτα και Σάντα

Ο Σωτήρης Χήτας και ο Αντώνης Σάντας πήραν την πρόκριση για τον τελικό του επί κοντώ των παίδων, περνώντας και οι δύο το 4.80μ. που ήταν τελικά και το ύψος που έδωσε την πρόκριση και στους 12 φιναλίστ.

13:55

06-07-2018

Καλή αρχή για την Δόση

Ο προκριματικός του ύψους των νεανίδων έχει ξεκινήσει με την Παναγιώτα Δόση να περνά με την πρώη το 1.64μ. το 1.68μ. και το 1.71μ.

13:44

06-07-2018

Ισοφάρισε το ατομικό του ρεκόρ ο Χύτας

Ο Σωτήτης Χύτας πέρασε το 4.80μ. στο δεύτερο προκριματικό γκρουπ του επί κοντώ και ισοφάρισε το ατομικό ρεκόρ. Συνεχίζει τον αγώνα.

13:02

06-07-2018

66.44μ. η καλύτερη βολή του Κεσσίδη

Στο πρώτο προκριματικό γκρουπ, ο Κύπριος Νικόλας Κεσσίδης έριξε 66.44μ. και ήταν 9ος στο πρώτο γκρουπ.

12:36

06-07-2018

Κελεπούρης: «Ικανοποιημένος με την 6η θέση»

Ο Άνθιμος Κελεπούρης δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τους Ολυμπιακούς Αγώνες των νέων, έμεινε όμως ικανοποιημένος από τη σημερινή του εμφάνιση στον τελικό των 10.000μ. βάδην των παίδων. «Είμαι ικανοποιημένος αφού έμεινα κοντά στο ατομικό μου ρεκόρ και χαρουμενος για την 6η θέση».

12:31

06-07-2018

Στην 6η θέση ο Κελεπούρης (video)

[video width="576" height="320" mp4="http://sportsfeed.gr/wp-content/uploads/2018/07/video-1530869307.mp4"][/video] Στην έκτη θέση ολοκλήρωσε τον τελικό των 10.000μ. βάδην ο Άνθιμος Κελεπούρης κάνοντας 45:50.23. Θυμίζουμε ότι πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες νέων έδινε μέχρι και η τέταρτη θέση. Η Ιταλία έκανε το 1-2 στον τελικό με τον Νταβίντε Φινοκιέτι να κερδίζει με 45:01.33 και τον Άλντο Αντρέι να ακολουθεί με 45:03.50. Το χάλκινο μετάλλιο κατέληξε στον Γάλλο Ματέο Ντουκ με 45:03.69 ενώ τέταρτος ήταν ο Τούρκος Οζγκούρ Τοψακάλ με 45:09.22.

11:44

06-07-2018

Δόθηκε η εκκίνηση στον τελικό 10.000μ. βάδην (video)

[video width="576" height="320" mp4="http://sportsfeed.gr/wp-content/uploads/2018/07/video-1530866535.mp4"][/video] Δόθηκε η εκκίνηση του τελικού των 10.000μ. βάδην, όπου συμμετέχει ο Άνθιμος Κελεπούρης.

11:31

06-07-2018

Με 5.19μ. ολοκλήρωσε το μήκος η Τσουκαλά

Με άλματα στα 5.19μ. (+1,9), 5.11 (+1,0) και 5.03 (+1,9) η Μαργαρίτα Τσουκαλά ολοκλήρωσε τον αγώνα του επτάθλου στο μήκος συγκεντρώνοντας 612 βαθμούς.

11:29

06-07-2018

Καμαρινός: «Μπορώ και καλύτερα»

Ικανοποιημένος από την πρόκριση και έχοντας μαζί του τον Γκαλή Φαήκογλου που συμπαραστάθηκε στον συναθλητή του στην Εθνική, ο Καμαρινός δήλωσε αισιόδοξος για τη συνέχεια. «Ήταν αρκετά γρήγορη κούρσα αλλά πιστεύω ότι μπορούσα και καλύτερα. Τώρα στον ημιτελικό θα πάω με αισιοδοξία για την πρόκριση»!

11:23

06-07-2018

Ημιτελικό και ο Καμαρινός (video)

[video width="576" height="320" mp4="http://sportsfeed.gr/wp-content/uploads/2018/07/video-1530865215.mp4"][/video] Την τέταρτη θέση και μαζί την πρόκριση σε μία πολύ γρήγορη κούσα πήρε ο Γιάννης Καμαρινός τερμαρτίζοντας 4ος σε 13.93. Ο νικητής Σαμ Μπένετ (Βρετανία) έκανε ρεκόρ αγώνων με 13.33 και ο τρίτος, Ντόβιντας Πετκεβίτσιους έκανε εθνικό ρεκόρ Λιθουανίας με 13.83.

11:15

06-07-2018

Τοτολίδης: «Πήγε να σπάσει η καρδιά μου»!

Ανακουφισμένος εμφανίστηκε στη μεικτή ζώνη μετά τον προκριματικό ο Ηλίας Τοτολίδης: «Πήγε να σπάσει η καρδιά μου από την αγωνία. Είμαι χαρούμενος από την επίδοση και το ότι ήμουν 2ος στην σειρά. Πλέον κυνηγάω την πρόκριση στον τελικό»!

11:13

06-07-2018

Πέρασε στα ημιτελικά ο Τοτολίδης

[video width="576" height="320" mp4="http://sportsfeed.gr/wp-content/uploads/2018/07/video-1530864523.mp4"][/video] O Ηλίας Τοτολίδης με 13.99 και τον άνεμο στο +2,4 (έχει ατομικό 13.94) ήταν δεύτερος στην 1η προκριματική σειρά των 110μ. εμποδίων και πέρασε στα ημιτελικά καθώς ολοκλήρωσε τη δεύτερη θέση, πίσω από τον Ελβετό Νικ Ρούεγκ (13.56).