Γκιόρ 2018 (αποστολή): LiveFeed

Τελευταία μέρα των αγώνων σήμερα και το Sportsfeed θα καλύψει και πάλι με Livefeed την προσπάθεια της ελληνικής αποστολής. Αποτελέσματα, ρεπορτάζ, δηλώσεις, φωτογραφίες και βίντεο από την πολύ καλή Εθνική ομάδα στίβου.

Γκιόρ Πηνελόπη Γκιώνη

Timeline

22:35 - Κεσσίδη: «Στόχος το μετάλλιο στους Ολυμπιακούς νέων»
20:49 - Πανελλήνιο ρεκόρ η Καρύδη
20:46 - Παραμένει 7η η Καρύδη, 12.60μ. η 5η προσπάθεια (video)

08-07-2018

Κεσσίδη: «Στόχος το μετάλλιο στους Ολυμπιακούς νέων»

Η Σοφία Κεσσίδη αναφέρθηκε στον αγώνα της μετά την ολοκλήρωση του τελικού:. «Ήταν καλός αγώνας αλλά δεν έκανα αυτό που περίμενα. Πήρα την πρόκριση για το Μπουενος Άιρες. Θα δουλέψω πολυ και εκεί θα τις νικήσω όλες και θα ακουστεί ο δικός μας Εθνικός ύμνος».

22:22

08-07-2018

Στους Ολυμπιακούς νέων η Κεσσίδη

Στην έβδομη θέση ολοκλήρωσε τελικά τον αγώνα της δισκοβολίας η Σοφία Κεσσίδη και αυτό σημαίνει ότι θα αγωνιστεί τον ερχόμενο Σεπτέμβριο και στους Ολυμπιακούς Αγώνες των νέων.

22:11

08-07-2018

Νικήτρια η Μαχούτσικι, δεύτερο μετάλλιο η Καχάρα

Το μεγάλο φαβορί του τελικού του ύψους των κορασίδων, Γιαροσλάβα Μαχούτσικι, επικράτησε με ρεκόρ αγώνων (1.94μ.) ενώ η Φινλανδή Τζέσικα Καχάρα, μετά το χάλκινο μετάλλιο στο τριπλού κατέκτησε το αργυρό στο ύψος με 1.83μ. όσο πήδηξε και η τρίτη, Μαρία Κοτσάνοβα (Ρωσία).

22:07

08-07-2018

Στην 7η θέση η Κεσσίδη

Με 47.03μ. ολοκλήρωσε τον αγώνα στη δισκοβολία η Σοφία Κεσσίδη και αυτή τη στιγμή είναι στην 7η θέση και εντός Ολυμπιακής πρόκρισης.

21:33

08-07-2018

Χρυσός με ρεκόρ αγώνων ο Λίλεφος

Μετά το χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. ο Παλ Χάουγκεν Λίλεφος κέρδισε στο επί κοντώ. Πήδηξε 5.46μ. για να πάρει το ρεκόρ αγώνων από τον Εμμανουήλ Καραλή (5.45μ.) και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

21:33

08-07-2018

Ανέβηκε η Κεσσίδη (video), 3η χαμένη στο 1.79 η Δόση

[video width="576" height="320" mp4="http://sportsfeed.gr/wp-content/uploads/2018/07/video-1531074634.mp4"][/video] Με βολή στα 46.03μ. η Κεσσίδη ανέβηκε στην 4η θέση του τελικού της δισκοβολίας. Τρεις άκυρες στο 1.79μ. η Δόση.

21:23

08-07-2018

Αρχή με 44.48μ. για την Κεσσίδη

[video width="576" height="320" mp4="http://sportsfeed.gr/wp-content/uploads/2018/07/video-1531073990.mp4"][/video] Με 44.48μ. ξεκίνησε τον τελικό της δισκοβολίας κορασίδων η Σοφία Κεσσίδη.

21:18

08-07-2018

Πέρασε το 1.74μ. η Δόση (video)

21:14

08-07-2018

Απαρηγόρητες Τζένγκο και Καρύδη

Με κλάμματα αποχώρησαν από το γήπεδο η Ελίνα Τζένγκο και η Σπυριδούλα Καρύδη μετά την ολοκλήρωση των τελικών του ακοντισμού και του τριπλούν όπου δεν κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο. «Μπορούσα να είμαι πρώτη. Μπορούσα να το κάνω. Στο τέλος πίστευα ότι ήμουν 8η και είχα τρελαθεί (οι 7 πηγαίνουν Ολυμπιακούς). Τουλάχιστον πήρα την πρόκριση (ολοκλήρωσε 7η)».

21:11

08-07-2018

Νταμπλ σε τριπλούν - έπταθλο η Βιθέντε

Αθλητές και αθλήτριες στο ευρωπαϊκό που κάνουν δύο αγωνίσματα υπάρχουν αρκετοί. Η Ισπανίδ Μαρία Βιθέντε όμως ξεχώρισε. Μετά το χρυσό με ρεκόρ αγώνων στο έπταθλο, κέρδισε το χρυσό, επίσης με ρεκόρ αγώνων, στο τριπλούν. Ένα αγώνισμα που δεν υπάρχει στο έπταθλο!

21:04

08-07-2018

Ανετα η Δόση το 1.69μ. (video)

21:00

08-07-2018

Μετά το χάλκινο στο τριπλούν, ξεκινά στον τελικό του ύψους

Η Φινλανδή Τζέσικα Καχάρα που κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στο τριπλούν με 13.29μ. ξεκινά σε λίγο τις προσπάθειες της στον τελικό του ύψους. Θα χρειαστεί να κάνει ένα... διάλειμμα για την απονομή...

20:49

08-07-2018

Πανελλήνιο ρεκόρ η Καρύδη

Το μόνο σίγουρο σε κάθε αγώνα της Σπυριδούλας Καρύδη είναι πως ανεξάρτητα σε τί κατάσταση θα βρίσκεται, θα δίνει πάντα τον καλύτερο της εαυτό. Κάποιες φορές και πάνω από αυτό. Στην 6η της προσπάθεια στον τελικό του τριπλούν, βελτίωσε το δικό της πανελλήνιο ρεκόρ την κατηγορία των κορασίδων, πηδώντας 13.27μ. (+0,7) για να χάσει το χάλκινο μετάλλιο μόλις για δύο εκατοστά από τη Φινλανδή Τζέσικα Καχάρα που πήδηξε 13.29μ.

20:46

08-07-2018

Παραμένει 7η η Καρύδη, 12.60μ. η 5η προσπάθεια (video)

20:36

08-07-2018

Στην 6η θέση η Τζένγκο

Δεν κατάφερε να ξεπεράσει την πίεση του φαβορί και το άγχος η Ελίνα Τζένγκο η οποία στην τελευταία της βολή έριξε 52.18μ. και ολοκλήρωσε τον αγώνα στην 7η θέση. Ακριβώς για να πάρει το εισιτήριο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες καθώς πρόκριση δίνεται στις επτά πρώτες.

20:23

08-07-2018

Άκυρη και η 5η βολή

Δεν της βγαίνει ο τελικός του ακοντισμού στην Ελίνα Τζένγκο που έβγαλε άκυρη και την 5η της βολή. Αυτή ήταν η τρίτη...

20:21

08-07-2018

Στους Ολυμπιακούς Αγώνες νέων ο Σάντας

Μπορεί να έμεινε στην 8η θέση του τελικού στο επί κοντώ με το 4.85μ. ο Αντώνης Σάντας, ωστόσο εξασφάλισε την παρουσία του στους Ολυμπιακούς Αγώνες νέων του Μπουένος Άιρες.

20:19

08-07-2018

Άκυρη η 4η βολή της Τζένγκο

Αγχωμένη η Ελίνα Τζένγκο, έβγαλε άκυρη την τέταρτη της προσπάθεια στον τελικό του ακοντισμού. Με το 53.84μ. είναι στην 6η θέση.

20:18

08-07-2018

Συνεχίζει στην 8αδα η Καρύδη

Άκυρο ήταν το τρίτο άλμα της Σπυριδούλας Καρύδη, αλλά με το 12.80μ. είναι στην 7η θέση και συνεχίζει τα άλματα της στον τελικό.

20:03

08-07-2018

Χύτας: «Δε στεναχωριέμαι»

Ο Σωτήρης Χύτας δεν πέτυχε το στόχο του στον τελικό του επί κοντώ καθώς ακόμα είναι στην αρχή της καριέρας του και έχει πολύ μέλλον μπροστά του. «Σίγουρα ήθελα να πάω καλύτερα αλλά δεν στεναχωριέμαι καθόλου. Ήταν πολύ καλή εμπειρία αυτό το πρωτάθλημα και δεν σταματάω εδώ».

20:01

08-07-2018

12.80μ. η Καρύδη

Η Σπυριδούλα Καρύδη ξεκίνησε με άκυρη στον τελικό του τριπλούν με τη δεύτερή της προσπάθεια να είναι στα 12.80μ. που τη φέρνει στην 5η θέση.

19:53

08-07-2018

5η μετά τις τρεις προσπάθειες η Τζένγκο

Μετά τις τρεις πρώτες βολές, η Ελίνα Τζένγκο είναι στην 5η θέση με 53.84μ. από την πρώτη της βολή. Η δεύτερη ήταν άκυρη και η τρίτη ήταν στα 43.31μ.

19:51

08-07-2018

Δυο άκυρες στα 5.00μ. ο Σάντας

Μία προσπάθεια έχει απομείνει στην Αντώνη Σάντα για κάνει ατομικό ρεκόρ στο επί κοντώ περνώντας τα 5.00μ.

19:42

08-07-2018

12ος ο Χύτας

Στη 12η θέση ολοκλήρωσε τον τελικό του επί κοντώ ο Σωτήρης Χύτας με 4.70μ. καθώς δεν κατάφερε να περάσει το 4.85μ.

19:40

08-07-2018

Αρχή με 53.84μ. η Τζένγκο

Στα 53.84μ. έστειλε η Ελίνα Τζένγκο το ακόντιο στην πρώτη της βολή στον τελικό του ακοντισμού κορασίδων.

19:21

08-07-2018

Ξεκίνησε προθέρμανση η Καρύδη

Η Σπυριδούλα Καρύδη ετοιμάζεται για τον τελικό του τριπλούν.

19:19

08-07-2018

Ετοιμάζεται η Τζένγκο

Ετοιμάζεται για τον τελικό του ακοντισμού η Ελίνα Τζένγκο που θα διεκδικήσει μετάλλιο.

19:14

08-07-2018

Με την πρώτη ο Σάντας το 4.85μ.

Συνεχίζει να περνά με την πρώτη τα ύψη ο Αντώνης Σάντας που πέρασε και το 4.85μ. και είναι πρώτος αυτή τη στιγμή τον τελικό τυ επί κοντώ των παίδων. Χαμένο το πρώτο άλμα του Σωτήρη Χύτα στα 4.85.

18:46

08-07-2018

Πέρασε και ο Χύτας το 4.70μ.

Με τη δεύτερη προσπάθεια πέρασε ο Σωτήρης Χύτας το 4.70μ. που είναι το εναρκτήριο ύψος του τελικού στο επί κοντώ των παίδων.