ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ

Με 22 μετάλλια επιστρέφουν οι Έλληνες

Μεγάλη ήταν η συγκομιδή μεταλλίων για τους Έλληνες αθλητές, στο διεθνές τουρνουά τάε κβον ντο 10Th Hereya Open που διεξήχθη το Σάββατο στη Σόφια.

Οι Έλληνες αθλητές και αθλήτριες κατέκτησαν 22 μετάλλια και συγκεκριμένα τέσσερα χρυσά, έξι ασημένια και δώδεκα χάλκινα ενώ για την πλειοψηφία των αθλητών και αθλητριών το τουρνουά της βουλγαρικής πρωτεύουσας αποτέλεσε τον πρώτο διεθνή αγωνιστικό σταθμό στην καριέρα τους.

Στην κατηγορία cadets η ελληνική ομάδα κατέκτησε την πρώτη θέση ενώ η ομάδα των Juniors κατέλαβε την έκτη θέση στη γενική κατάταξη.