Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Πανιώνιο

Πολύ σπουδαία νίκη σημείωσε ο Πανιώνιος ο οποίος επικράτησε 7-5, εκτός έδρας επί του Απόλλωνα Σμύρνης για τη 6η αγωνιστική της Α1 πόλο των ανδρών.

Η αναμέτρηση το κολυμβητήριο της Ηλιούπολης που αποτελεί έδρα του Απόλλωνα, ήταν αμφίρροπη μέχρι και την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου που βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με ένα γκολ διαφορά (2-1). Το τρίτο οκτάλεπτο όμως ήταν αυτό που έκρινε τον αγώνα. Ο Πανιώνιος εκμεταλλεύτηκε άψογα τον παίκτη παραπάνω και με τον τερματοφύλακά του (Πρωτονοτάριος) να είναι εξαιρετικός, κατάφερε να κάνει ένα σερί 4-0 για να πάρει το προβάδισμα με 5-2. Η ομάδα του Κώστα Δήμου κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά αντιμετωπίζοντας σωστά την αντεπίθεση που επιχείρησε στην τελευταία περίοδο η ομάδα τουτ Γιάννη Κατρουτζανάκη.
Οκτάλεπτα 1-1, 1-0, 1-4, 2-2
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης) Μοσκόφ 3, Γ. Παπαδόπουλος 2.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου) Θεοδόσης – Παπαλουκάς 1, Κουτσιαλής 2, Μπργκούλιαν 4.