Μεγάλο «διπλό» του ΠΑΟΚ επί του Διομήδη

Πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη σημείωσε η ομάδα χάντμπολ των ανδρών του ΠΑΟΚ στη Νέα Κίο επί του Διομήδη επικρατώντας 21-20 για τη 10η αγωνιστική της χάντμπολ πρεμιέρ.

Η ομάδα του Δικέφαλου, ήταν πίσω στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 10-8 υπέρ του Διομήδη και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έφτασαν να προηγούνται ακόμα και με πέντε γκολ διαφορα (13-8 και 15-10). Ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο αναγκάστηκε να αγωνιστεί χωρίς τον Άγγελο Τσίλη που αποβλήθηκε επειδή ξέσπασε στον πάγκο μετά από διαιτητική απόφαση.
Ο ΠΑΟΚ όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με μία αντεπίθεση διαρκείας γύρισε το ματς και πήρε στο τέλος μια σπουδαία νίκη, που τον διατηρεί σε τροχιά κορυφής.
Τα πεντάλεπτα 2-1, 4-1, 5-2, 6-4, 8-6, 10-8 (ημχ.), 12-8, 14-10, 16-11, 17-15, 19-18, 20-21
ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Κώστας Δεληγιάννης) Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 1, Ταουσάνης 1, Κρεμαστιώτης, Χ. Αργυρού, Ι. Αργυρού 7, Χειβιδόπουλος, Μάρκοβιτς 3, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος, Τσάτσας, Χαντέλης, Μούγιτς 3, Άρσιτς, Γιόσμου 3, Δάσκαλος 2.
ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης) Αραμπατζής 2, Πατραμάνης, Παλάσκας 4, Γουργούμης, Τσίλης 2, Νικολαΐδης 1, Κοκκώνης 5, Πετρίδης 1, Καλόμοιρος, Μαστορογιάννης 2, Πέγιοβιτς, Κέζιτς 3, Κυπραίος, Κολοβός, Βεσελίνοβιτς 1, Κοτανίδης.
Δίλεπτα: 7-7, Πέναλτι: 2/2-1/2

Το υπόλοιπο πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής
Αύριο
ΑΠΚ Κραχτίδης 18:00, ΓΣ Δράμα 1986 – Πανελλήνιος (Κατσίκης- Μιχαηλίδης, Χατζηγεωργίου)
ΔΑΚ Βικέλας 18:00, Φίλιππος Βέροιας – ΑΕΚ (Νάσκος- Χαρίτσος, Αγγελίδης)
ΔΑΚ Έδεσσας 18:00, Αερωπός Έδεσσας – ΑΣΕ Δούκα (Δελόγλου- Θεοδοσίου, Ζέρβας)