ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ

Μετάλλια για τρεις Ελληνίδες στο Ζάγκρεμπ

Ένα ασημένιο και δύο χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν τρεις Ελληνίδες αθλήτριες του τάε κβον ντο Croatia Open, που διεξήχθη σήμερα.

της Πηνελόπης Γκιώνη

Τρία μέλη της προολυμπιακής ομάδας που έχει συσταθεί από την ελληνική ομοσπονδία τάε κβον ντό, βρέθηκαν στα μετάλλια του διεθνούς βαθμολογικού τουρνουά G1 Croatia Open που έγινε στο Ζάγκρεμπ της Κροατίας. Η Νάσια Μητσοπούλου αγωνίστηκε στην κατηγορία των -67 κιλών όπου και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο. Η Φένια Τζέλη στα -57 κιλά κατέκτησε τη τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο ενώ η Ευγενία Σαρρή στα +67 κιλά ανέβηκε επίσης στο τρίτο σκαλί του βάθρου.