ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ 2017

Μία θέση πάνω από το Καζάν

Βελτιωμένη κατά μία θέση είναι η κατάταξη του ντουέτου στο ελεύθερο πρόγραμμα της συγχρονισμένης κολύμβησης συγκριτικά με το παγκόσμιο πρωτάθλημα του Καζάν, με τις Πλατανιώτη και Παπάζογλου να ολοκληρώνουν στην 8η θέση.

Το 2015 στο Καζάν, η Ευαγγελία Πλατανιώτη ήταν ζευγάρι στο ελεύθερο πρόγραμμα και πάλι με την Εβελίνα Παπάζογλου (στο τεχνικό ήταν με την Κουτίδη) και τότε είχαν ολοκληρώσει ένατες. Σήμερα ανέβηκαν μία θέση και με 87.6333 κατέλαβαν την 8η στη γενική κατάταξη. Και αυτό το χρυσό μετάλλιο κατέληξε στη Ρωσία με την Κίνα και την Ουκρανία να καλύπτουν τα υπόλοιπα σκαλοπάτια του βάθρου.