Ντέρμπι στα νότια προάστια με νικήτρια τη Βουλιαγμένη

Απροσδόκητο ντέρμπι είχαμε στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας για την Α1 πόλο των ανδρών, με τον ΑΝΟΓ να βάζει δύσκολα στη Βουλιαγμένη για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν στην πρώτη περίοδο ότι είναι το φαβορί της αναμέτρησης, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με 4-1. Το συν τρία διατηρήθηκε για τη Βουλιαγμένη και με την ολοκλήρωση του πρώτη ημιχρόνου (3-6) ενώ στην τρίτη η διαφορα πήγε στα τέσσερα γκολ ((3-7).
Στο τελευταίο οκτάλεπτο, οι γηπεδούχοι έδειξαν άλλο πρόσωπο και κατάφεραν αν φτάσουν το σκορ στο 7-6, με 47 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη της αναμέτρησης. Ο ΑΝΟΓ ήλπιζε να εκδηλώσει μια τελευταία επίθεση και να διεκδικήσει την ισοφάριση, ένα σουτ του Αφρουδάκη στα 15 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη «κλείδωσε» τη νίκη για τον ΝΟ Βουλιαγμένης, που παρέμεινε στη δεύτερη θέση πίσω από τον Ολυμπιακό.
Οκτάλεπτα 1-4, 2-2, 0-1, 3-1
ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης) Τζελάτης 1, Παπαναστασίου 1, Φωτόπουλος 2, Σκουμπάκης 2.
ΝΟ Βουλιαγμένης (Κώστας Λούδης) Κοπελιάδης 1, Βάσιτς 1, Χρυσοσπάθης 1, Αφρουδάκης 1, Καπότσης 4.