Connect with us

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Οι πρώτοι διατήρησαν τις θέσεις τους

Published

on

Χωρίς αλλαγές στις πρώτες θέσεις ανακοινώθηκαν οι ελληνικοί πίνακες αξιολόγησης του Σεπτεμβρίου από την ομοσπονδία επιτραπέζιας αντισφαίρισης.

Η Κατερίνα Τόλιου βρίσκεται στην πρώτη θέση τόσο σε γυναίκες όσο και σε νέες γυναίκες, ο Κώστας Παπαγεωργίου εξακολουθεί να είναι μπροστά στους άνδρες, ο Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος στους νέους άνδρες, ο Κωνσταντίνος Αγγελάκης στους νέους, η Φιλία Εμίρη στις νεάνιδες, ο Γιάννης Σγουρόπουλος στους παίδες, η Έλλη Φίσερ στις κορασίδες, ο Παναγιώτης Αδριανός στους παμπαίδες, η Ντανιέλα Γραμματοπούλου Χρυσοπούλου στις παγκορασίδες.
Για το μήνα Σεπτέμβριο υπολογίστηκαν το ανοιχτό πρωτάθλημα μικρών ηλικιών του Α.Σ. Πέρα Αθηνών, τα πρωταθλήματα της Α2 εθνικής κατηγορίας και αγωνιστικές από τη Β΄εθνική και τα τοπικά πρωταθλήματα.
Οι πρώτες 5άδες στους πίνακες του Σεπτεμβρίου έχουν ως εξής:

Άνδρες
1. Κώστας Παπαγεωργίου (Ολυμπιακός)
2. Γιώργος Κωνσταντινόπουλος (ΑΣ Πέρα Αθηνών)
3. Γιάννης Βλοτινός (ΑΟ Ταταύλα)
4. Κώστας Λαγογιάννης (ΑΣ Πέρα Αθηνών)
5. Τάσος Ρηνιώτης (Ολυμπιακός)

Γυναίκες
1. Κατερίνα Τόλιου (ΔΑΟ Ταύρου)
2. Γεωργία Ζαβιτσάνου (Ολυμπιακός)
3. Ντετελίνα Πέτροβα (Ολυμπιακός)
4. Μαρία Χριστοφοράκη (Ολυμπιακός)
5. Λάουρα Νικουλάε (ΑΣ Πέρα Αθηνών)

Νέοι άνδρες
1. Κωνσταντίνος Κωνσταντινόπουλος (ΑΣ Πέρα Αθηνών)
2. Κωνσταντίνος Αγγελάκης (ΑΣ Η Πρόοδος)
3. Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός)
4. Γιάννης Παπαδάκης (ΑΟ Πεύκης)
5. Νίκος Αντωνιάδης (ΑΣ Η Πρόοδος)

Νέες γυναίκες
1. Κατερίνα Τόλιου (ΔΑΟ Ταύρου)
2. Ρόζα Χοβσεπιάν (ΧΑΝ Θεσσαλονίκης)
3. Δήμητρα-Θωμαΐς Τσεκούρα (ΑΣ Πέρα Αθηνών)
4. Κωνσταντίνα Παρίδη (Φοίνικας Πειραιά)
5. Φιλία Εμίρη (ΑΕ Αθηνά Μαγκουφάνας)

Νέοι
1. Κωνσταντίνος Αγγελάκης (ΑΣ Η Πρόοδος)
2. Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός)
3. Νίκος Αντωνιάδης (ΑΣ Η Πρόοδος)
4. Στράτος Δαμιανής (ΓΣ Άρης Βούλας)
5. Γιώργος Σταματούρος (Ολυμπιακός)

Νεάνιδες
1. Φιλία Εμίρη (ΑΕ Αθηνά Μαγκουφάνας)
2. Χριστιάνα Κανάρη (ΧΑΝ Θεσσαλονίκης)
3. Γεωργία Χατζηλυγερούδη (ΧΑΝ Θεσσαλονίκης)
4. Θάλεια Κορδούτη (ΑΟ Ταταύλα)
5. Ελένη Σοφρά (Τελαμών Σαλαμίνας)

Παίδες
1. Γιάννης Σγουρόπουλος (Ολυμπιακός)
2. Βασίλης Αντωνιάδης (ΠΚΔ Ταύρου)
3. Νίκος Βλαχάκης (Ένωση Ποντίων Μελισσίων)
4. Γιάννης Ράμμος (ΠΚΔ Ταύρου)
5. Αλέξανδρος Κουλουριώτης (ΓΑΣ Ελευσίς)

Κορασίδες
1. Έλλη Φίσερ (ΑΟ Άρης 2006)
2. Ελισάβετ Τέρπου (ΑΕ Αθηνά Μαγκουφάνας)
3. Ιωάννα Γερασιμάτου (ΑΟ Άρης 2006)
4. Αγγελίνα-Χριστίνα Δεβελέκου (ΑΕ Αθηνά Μαγκουφάνας)
5. Γεωργία Χατζάκη (ΠΚΔ Ταύρου)

Παμπαίδες
1. Παναγιώτης Αδριανός (ΠΑΛ Φοίνικες Γλυφάδας Πάτρας)
2. Ιάκωβος Αϊβατίδης (Ρουφ 80)
3. Βαχάν Σεβνταγιάν (ΑΟ Βύρων)
4. Ιωάννης-Αρσένιος Παπαδόπουλος (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
5. Ηλίας Σταματόπουλος (ΑΣ Φάρος Αλεξανδρούπολης)

Παγκορασίδες
1. Δανιέλα Γραμματοπούλου-Χρυσοπούλου (ΑΟ Ελληνικού)
2. Δέσποινα Μυτακίδου (ΑΟ Βύρων)
3. Μαλαματένια-Ειρήνη Παπαδημητρίου (ΑΟ Νέου Φαλήρου)
4. Μαίρη Κουκουτού (ΑΟ Νέου Φαλήρου)
5. Παναγιώτα Κοτζαμιχάλη (ΑΟ Ελληνικού)

Advertisement

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες